PPC Всі статті

Навіщо PPC-фахівцю коллтрекінг?

Алина Польченко
Аліна Польченко РРС спеціаліст
20.10.2020
1727
0

У роботі кожного PPC-фахівця найважливішим пунктом, крім кількості лідів, є оцінювання їх якості, які він приносить своєму клієнтові. Від отриманих форм і дзвінків залежить робота розумних стратегій рекламного кабінету (детальніше). Та й в цілому, важливо розуміти ефективність усіх джерел залучення потенційних покупців.

У SvitSoft ми найчастіше використовуємо коллтрекінговую систему AdSaver, яку наші хлопці розробили не тільки виходячи з потреб клієнтів, а й взявши до уваги прохання PPC-фахівців, тим самим полегшивши нам роботу і давши можливість чітко оцінювати свої результати.

Давайте подивимося, як це виглядає на загальному скріншоті і розглянемо основні функції детальніше.

Навіщо PPC-фахівцю коллтрекінг фото 1
[Загальний вигляд кабінету AdSaver]

1 — назва проекту, ім’я клієнта.

2 — область дати з можливістю вибору різних періодів.

3 — основне меню.

4 — робоча зона PPC-фахівця, про це детальніше.

Журнал звернень — це улюблений звіт нашої команди. Ми перевіряємо його раз 10 в день, моніторимо джерела дзвінків і їх статуси. А ось їх відсутність дає нам зрозуміти що щось пішло не так і ми моментально реагуємо на проблему.

Основними вкладками звіту звернень є:

Навіщо PPC-фахівцю коллтрекінг фото 2
[Журнал звернень]

1 — Оператор — імена людей з відділу продажів і все, у кого є доступ. Після аналізу дзвінків можна дати рекомендації кожному, зрозуміти хто відмінно закриває угоду, а кому потрібно попрацювати над скриптом телефонного звернення. 

2 — Вид — тип звернення: сallback, вхідний, вихідний, offline звернення, еmail повідомлення, форма зворотного зв’язку.

3 — Категорiя — статус звернення: цільової, нецільової, сервісні (інформаційний), без типу (якщо не проставляють), невизначений (з технічних причин). 

4 — Статус — оброблено звернення або ще в роботі. 

5 — Тип джерела / канал — органіка, cpc, додаток, прямий трафік, реферальні, соціальні мережі, статика (google мій бізнес, розширення google ads) – власне, будь-яке джерело, який використовує клієнт. 

6 — Джерело — конкретизуємо попередній пункт. Наприклад, якщо тип джерела cpc, то джерелом буде Google, FB або Instagram. А в статику, крім Google мій бізнес і розширення google ads, може бути номер, який виділили для реклами в метро, або просто повісили величезний банер десь в центрі Києва. 

7 — Дзвінок з КМС кампанії — ми можемо навіть побачити аудиторію, яка принесла цільової дзвінок або є можливість підтягти навіть плейсмент!

8 — Дзвінок з пошукової кампанії — тягне назву кампанії, групи і ключового слова.

9 — Офлайн звернення — нова фіча, яка дозволяє внести контакти людей, які прийшли до відділу продажів. У разі, якщо контакт дзвонив раніше, можемо побачити весь ланцюжок звернень. 

10 — Техпідтримка онлайн — якщо виникає якесь питання, наша підтримка завжди на зв’язку і готова надати вам будь-яку інформацію. 

Але, щоб ці всі функції мали цінність для PPC-фахівця, нам необхідно було, щоб основні типи дзвінків і їх статуси передавалися в Google Analytics і, відповідно, в рекламний кабінет Google Ads.

Ми попросили виділити нам такі цілі для інтеграції:

  • AdSaver_Form — форма на сайті, де користувач залишає ім’я, телефон і пошту.
  • AdSaver_Call — дзвінки і колбек загального характеру, інформаційні.
  • AdSaver_Interest — дзвінки і колбек — 100% попадання в ціль, що означає, що мова йде про покупку.
  • AdSaver_Missed — пропущені.
  • AdSaver_Visit — офлайн звернення до відділу продажів (ще на етапі розробки, але фіча дуже крута).

Відповідно, ми практично відразу ж починаємо навчати машину приносити більше цільових дзвінків і форм за допомогою автоматичних стратегій інтелектуального призначення ставок в кабінеті Google Ads. Після етапу навчання, система починає генерувати більше схожих заявок за меншою ціною, тому що ми дали їй можливість “вихопити” потрібних в рази швидше.

Унікальним в AdSaver є те, що ми бачимо кампанії, ключі або аудиторії за якими надійшло звернення і можемо тут же послухати його, зазначивши для себе, що на цьому в майбутньому необхідно зробити акцент.

До того ж, ми можемо налаштувати аудиторії ремаркетингу тільки на цільові дзвінки для створення аудиторій look-alike.

Навіщо PPC-фахівцю коллтрекінг фото 3

Поділимося з вами невеликим кейсом нашої команди. Ми дуже відповідально ставимося до якості принесених нами заявок. Тому, коли один з клієнтів сказав, що незважаючи на кількість дзвінків, було мало продажів, ми відразу ж пішли шукати причину в AdSaver. Проаналізувавши кожне звернення, ми зрозуміли, що причина не в якості роботи того чи іншого джерела, а в менеджерах відділу продажів, які просто “зливали” дзвінки або банально не брали трубки. З достатнього великої кількості дзвінків, хороші можна було на пальцях порахувати. Тому, на зустрічі ми були підготовлені і пояснили ситуацію клієнту.

Навіщо PPC-фахівцю коллтрекінг фото 4

Підсумую. Коллтрекінг — це необхідний інструмент для будь-якого PPC-фахівця, щоб в першу чергу, оцінювати якість своєї роботи і масштабувати ефективні джерела цільових дзвінків, а в другу, мати можливість аргументувати і захистити свої результати.

На ринку досить велика кількість коллтрекінгів, різниця тільки в тарифах і дрібних фічах. Якщо ви не знаєте який саме вибрати, зверніться до своїх підрядникам. Ми порадимо той, в якому нам комфортніше всього працювати, виходячи з досвіду, і який допоможе зробити якість ваших звернень вище 🙂   

Аліна Польченко

РРС спеціаліст

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку