До списку всіх статей

Майстерність в мережі: важливість SMM-стратегії для вашого бренду

#Smm
08.04.2024
25
Майстерність в мережі: важливість SMM-стратегії для вашого бренду

Що таке SMM-стратегія? Це план дій, який визначає, як саме ви будете використовувати соціальні мережі для потреб та цілей вашого бізнесу. Ви можете нескінченно постити хаотичний контент, який на вашу думку буде працювати, але з часом цей план «прогорить, тому варто скласти та слідкувати певній стратегії.  А як її створити, ми розкажемо у статті нижче.  

Встановлення чітких цілей

Першим головним кроком є визначення чітких цілей, які ви хочете досягти за допомогою соціальних медіа. Це може бути: створення впізнаваності бренду серед цільової аудиторії, залучення потенційних клієнтів, збільшити довіру та лояльність, створення та підтримка іміджу бренду, збільшити конверсії тощо. Ключові результати (KPI) в стратегії соціальних медіа зазвичай включають такі параметри:

Кількість підписників: за допомогою цієї метрики ви можете слідкувати за динамікою збільшення чи зменшення читачів. Не бійтесь, якщо у вас буде невелика кількість відписок, але якщо ви бачите, що вона суттєво збільшується, тоді потрібно щось змінювати у вашій стратегії.

Аналіз SMM стратегії в бізнес профілі Instagram

 

Охоплення: визначає, скільки унікальних користувачів побачило ваші публікації або рекламу.

Аналіз SMM стратегії в бізнес профілі Instagram

Залучення аудиторії: цей параметр включає в себе кількість вподобань (лайків), коментарів, репостів вашого контенту. Він вказує на рівень активності та зацікавленості вашої аудиторії.

Аналіз SMM стратегії в бізнес профілі Instagram

Конверсії: вимірюється кількість дій, що виконуються вашою аудиторією після взаємодії з вашим контентом чи рекламою. Це може бути кількість лідів (потенційних клієнтів), продажів товарів або послуг, реєстрацій на сайті тощо.

Аналіз цільової аудиторії

Для ефективної стратегії обов’язково потрібно знати та розуміти свою ЦА. Проведіть дослідження, аналіз, щоб з’ясувати хто вони, їхні інтереси, та потреби.

Аналіз конкурентів

Дослідіть, як часто, та який тип контенту публікують ваші конкуренти Приділіть увагу тому, як вони взаємодіють з аудиторією та що у них працює найкраще.

Вибір платформи

Оберіть медіаплатформи, які найкраще підходять для вашого бренду та де найбільше вашої цільової аудиторії. Наприклад: Facebook, YouTube, Instagram, Х (Twitter), TikTok, LinkedIn. 

Зважайте на особливості подачі контенту у кожній з мереж: Instagram підходить для візуально-орієнтованих брендів, які можуть створювати красиві фотографії та відео; YouTube  вимагає високоякісного відеоконтенту та постійного оновлення каналу, а також  інвестицій для залучення підписників. Facebook та LinkedIn добре просуваються через особисті бренди тих, хто дотичний до бренду; Twitter, у свою чергу, це про короткі, лаконічні повідомлення, які відображають основні думки бренду або э ситуативними, тобто реагують на актуальні події. ТікТок потребує креативного, короткого відеоконтенту, який може стати вірусним серед молодої аудиторії

Tonе Of Voice

Враховуючи характеристики вашого бренду та аудиторії, визначте тон спілкування: формальний, жартівливий, неформальний, професійний, дружній, тощо. Не забувайте також адаптувати голос бренду під кожен із ваших каналів зв’язку з аудиторією. Наприклад, спілкування у Twitter може бути більш лаконічним та моментами дотепним. А у LinkedIn — професійним, діловим, формальним.

Контент план

Це  документ, який допоможе планувати, організовувати та керувати контентом, щоб досягнути цілей вашої стратегії. Постійно моніторте виконання вашого КП та аналізуйте результати, змінюйте за потреби та додавайте щось нове.  

На що зважати при роботі із різними каналами?

Facebook/Instagram:

Частота публікацій: 5-6 разів на тиждень 

Історії: рекомендовано публікувати кожні 1-2 дні.

Промо: використовуйте різноманітні формати реклами, такі як фото та відео, карусельні пости, тощо.

X (ex-Twitter):

Частота публікацій: 3-5 разів на день.

Промоції: промо-твіти, які відображаються у стрічці користувачів.

YouTube:

Частота публікацій: мінімум 1-2 рази на тиждень.

Промоції: використовуйте рекламні оголошення перед відеороликами, карусельні оголошення, тощо.

LinkedIn:

Частота публікацій: 2-3 рази на тиждень.

Промоції: рекламні оголошення, які спрямовані на бізнес-аудиторію.

Колаборації

Розгляньте можливості співпраці з інфлюенсерами чи іншими компаніями. Це дозволить вам розширити аудиторію, залучити нових підписників та підвищити сприйняття вашого бренду. Найпоширенішими моделями взаємодій в соціальних мережах можуть бути: реклама на бартерній основі,  грошова винагорода, спільні акції та розіграші, спільні живі трансляції.

Вибір інфлюенсерів у вашій ніші може бути ключовим для успішної співпраці та досягнення ваших маркетингових цілей. Перевірте, чи має інфлюенсер аудиторію та її демографічні дані, чи відповідають воні вашій цільовій групі. Рівень залученості аудиторії, співвідношення взаємодії до кількості підписників теж відіграють важливу роль.

Висновок

Білл Гейтс, казав: «Якщо ви не присутні в інтернеті, вас немає взагалі». Але однієї присутності мало, вона повинна бути структурована та адаптована під вашу аудиторію. Саме для цього і існує SMM-стратегія. Якщо ваша SMM-стратегія у результаті із часом призведе до створення справжньої спільноти поціновувачів вашого бренду або послуг - це буде найкращий результат. 

Автор статті

Юліана Гаргай

Юліана Гаргай

SMM Manager

Сподобалася стаття? Поділись

Посилання скопійовано