Social Брендінг Всі статті

Розкажи-но мені казку: і знову про сторітеллінг.

Катя Шлихтенко
Катя Шліхтенко контент-маркетолог SvitSoft
14.01.2021
1079
0

Ми вже років зо три невпинно говоримо про сторітеллінг, та все підносимо його або як новітній тренд, або як рішення всіх проблем. Але ж всі розуміємо — історії оточували людство цілу вічність. Кожен з нас розповідає не менше десятка за день, починаючи з фотографії сніданку в Stories і закінчуючи підкреслено ввічливою бесідою з водієм Uber по дорозі додому з офісу.

Але в тому то й принадність: те, що ми використовуємо для зближення один з одним досвідчений маркетолог застосує для зближення бренду з клієнтом. Але й це теж вже давно вивчили — тільки ледачий рекламщик не поділився “авторськими лайфхаками” сторітеллінгу в FB.

У мене не буде лайфхаків. Я просто розповім про те, які тенденції в комерційному сторітеллінгу працюватимуть в 2021 році. Якщо, звичайно, на нас не нападуть прибульці або планету не накриє хмара комах-вбивць.

 

Історії, розказані НЕ вами.

Для більшості (брендів, підприємств, політиків) 2020 рік став перевіркою на чесність. Мало хто пройшов, але хто зміг — той надовго затримається в фаворитах. Людям дуже хочеться щирості, і хіба ми можемо їх за це звинувачувати? Але навряд чи навіть найталановитіший копірайтер запевнить покупця в якості вашого продукту, якщо навіть ВООЗ і вся королівська рать не здатні переконати людей в необхідності вакцинуватися. Всім потрібно спершу подивитися, чи не виросте у першопрохідців друга голова або третє щупальце. Так і з вами: поки щасливі клієнти не почнуть ділитися своїми відгуками, ніхто не повірить в те, що ваш продукт робочий. Зроблений користувачем контент (UGC) — це філософський камінь, здатний подарувати бренду якщо не безсмертя, то вже точно міцні позиції на ринку. Він також може вбити без шансу на воскресіння, але сьогодні не про це.

 

Як це працює?

Заохочуйте клієнтів ділитися своїми історіями. Влаштуйте флешмоб або спецпроєкт, де головними героями будуть люди, життя яких стало краще завдяки створеному вами продукту.

Спілкуйтеся в соціальних мережах. Коментарі придумали не тільки для того, щоб відповідати: “відповіли в директ”. Ведіть діалог, який стане не тільки корисним для конкретного користувача, а перетвориться в історію для підписників.

Задіюйте візуальний контент клієнтів у своїй комунікації — це не просто економить бюджет, а показує вашу зацікавленість в тому, яке місце продукт займає в житті його споживачів.

 

У чому сила, бренд?

У минулому році споживачі зрозуміли, що вони не просто купують товари — вони підтримують того чи іншого виробника. І кого ви оберете — бізнес-одноденку з вірусними продуктами або збудований на зрозумілих цінностях бренд? Можете подумати, що це не важливо, але мілленіали і покоління Z хочуть бути причетними до позитивних змін, і придбання кросівок з перероблених матеріалів від Nike подарує їм це почуття. Я не вимагаю, щоб ви запустили лінійку еко товарів, але бренд без цінностей, соціальної і політичної позиції у 2021 році — це ходячий труп.

Як це працює?

Посил бренду, його ідея і цінності повинні простежуватись у комунікації. Немає сенсу стверджувати, що ви за бодіпозитив, якщо співпрацюєте з блогерами, які прямо в спонсорських постах пишуть “Я, звичайно, проти бодипозитива, не подумайте” (Реальний український кейс).

Не бійтеся мати свою позицію. Як не працює таргет: “вік: 18-65; стать: жінки і чоловіки”, так і не працює бажання подобатися всім. Знаходьте свою аудиторію, яка полюбить вас і буде підтримувати навіть коли по світу розгулює пандемія.

 

Як ся маєш, продукт?

Створили, гарненько оформили, продали і … А далі що, хлопці? Як люди використовують те, що у вас купили? Як це позначилося на їх самопочутті, світовідчутті, житті в цілому?

Всі ці питання — це не лірика, а цінні знання, які допомагають поліпшити комунікацію і отримати інсайти. Уявіть, наскільки краще буде працювати реклама, якщо ви будете знати реальні “болі”, які клієнти вирішують за допомогою товару? Згадайте один з рекламних роликів Сomfy про вибір холодильника: одна тільки фраза “А кришку на каструлі перевертати прийдеться?” викликає бажання прийти до них і скупити весь асортимент.

Як це працює?

Проявіть зацікавленість у зворотному зв’язку. Давайте плюшки за рев’ю, проводьте опитування, звертайте увагу на рейтинги продукту на сайті. А головне — прислухайтеся до відгуків і вдосконалюйте продукт відповідно.

Досліджуйте ринок в цілому. Не обов’язково замовляти масштабні дослідження — почніть просто з форумів, коментарів під продукцією конкурентів і, звичайно, з груп у Facebook.

 

Digital — цар гори.

Це ніби як зрозуміла істина, але в наших широтах її прийняли не всі. Бренди у нас все ще кидають всі сили на борди на Бориспільській трасі і в телик, а онлайн вже як доведеться. Безумовно, тут багато залежить від аудиторії, але локдаун 2020 показав, що навіть бебі бумери (народжені з 1940 по 1959 рік) стали активно купувати в інтернеті: приблизно 6 з 10 представників покоління роблять це регулярно. Тому інвестуйте час і фінанси в розвиток digital комунікації і не обмежуйтесь аккаунтом у Facebook. Від подкастів, до інтерактивних відео, VR і ARG — у вас фантастичний вибір інструментів. Головне, щоб вистачило фантазії.

Як це працює?

Для початку необхідно побудувати digital стратегію, а потім … Хоча, краще зверніться до нас. Ми в Svitsoft вам таке закрутимо — закачаєшся).

Катя Шліхтенко
контент-маркетолог Svitsoft

 

Summary
Article Name
Розкажи-но мені казку: і знову про сторітеллінг.
Description
Ми вже років зо три невпинно говоримо про сторітеллінг, та все підносимо його або як новітній тренд, або як рішення всіх проблем. Але ж всі розуміємо — історії оточували людство цілу вічність. Кожен з нас розповідає не менше десятка за день, починаючи з фотографії сніданку в Stories і закінчуючи підкреслено ввічливою бесідою з водієм Uber по дорозі додому з офісу.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку