Social

Робота над помилками: 10 “табу” в SMM

Екатерина Усова
Катерина Усова SMM-спеціаліст
22.04.2021
1137
0

Сьогодні у соцмережах є майже всі: від барбершопів до заводів. Але не весь контент “заходить” користувачам. 

Чому? 

Можна знати 100 секретів успішного smm-просування, але зробити одну-єдину помилку, що вплине на весь контент.

Але краще не робити. Саме тому ми зібрали найпоширеніші табу smm-ників.

Оверпостінг

«Чим більше — тим краще» все ж не про контент. Люди слідкують за вашими сторінками, тому що ви їм цікаві. Але це не означає, що вони хочуть бачити вас у стрічці постійно. Не можна завалювати користувачів контентом: через велику кількість постів від вас буде відписуватись роздратована аудиторія. 

До того ж, зараз всюди йде перенасичення інформацією. Витримуйте комфортний баланс між публікаціями та декілька раз в тиждень нагадуйте про себе.

Ігнорування трендів

Соцмережі про тут і зараз. Креативи, що працювали 2-3 роки тому, вже не прокатять. Контент треба адаптувати. У передових компаніях є люди, що займаються трендвотчінгом. Це допомагає ловити хвилю, користуватись моментом та створювати правильну стратегію. 

Завжди моніторте і спостерігайте зміни, що відбуваються у соцмережах: так ви будете в курсі того, який саме контент є топовим на даний момент. 

Відмова від платного просування

У вас може бути прекрасна сторінка, оригінальні фото і пости, але якщо їх не бачить аудиторія, особливо на початковому етапі, всі зусилля намарно. До того ж, якщо не скористаєтесь можливостями таргетованої реклами, ви не зрозумієте, чи бачать вас користувачі, що вам цікаві. Завдяки платному просуванню ви привертаєте увагу, охоплюєте більше людей та отримуєте “теплих” клієнтів.

Відсутність контент-плану і графіка публікацій

Без створення чіткою стратегії та контент-плану не можливе ні іміджеве просування, ні продажі. Визначте цілі, тематику, tone of voice, кількість сторіс та постів. Дізнайтесь, коли активна ваша аудиторія, і публікуйте все в актуальний час.

Нудний контент

Одноманітність надокучає. Люди хочуть відпочити від рутини. Тому будьте непередбачуваними. Використовуйте інсайти, викликайте емоції, міксуйте розважальний та іміджевий контент з постами, що містять інфоприводи та лайфхаки. Чередуйте короткі тексти та лонгріди, інфографіку з гіфками, відео з кейсами та фотоматеріалами.

Неякісні фото

Візуал сторінки — ваша візитка. Ніхто не буде клікати на пост з неякісним креативом чи фотографіями, зробленими аби як. Намагайтесь оформлювати профіль, дотримуючись фірмового стилю та дизайну.  Усі пости та сторіс також мають бути візуально привабливими.

Ігнорування конкурентів

У вас має бути власне бачення, але треба знати, що і як працює у вашій ніші. Вивчайте позитивний і негативний досвід, оцінку і реакцію користувачів. Подумайте, що можна вдосконалити, а чого робити не варто. Візьміть на замітку хороші ідеї для контенту, але ніколи не копіюйте: творіть і працюйте, щоб стати кращими.

Затягування з відповіддю підписникам

Соцмережі — перш за все спілкування. Тому публікувати контент, але залишати запитання чи коментарі підписників без уваги — не найкраща стратегія. Важливо не лише відповідати на всі відгуки, заохочувати до дискусії, а й робити це оперативно та нешаблонно.

Щодо негативних коментарів: вивчайте їх, намагайтесь  почути, розібратись, подбати про швидку реакцію та перевести у більш позитивне русло.

У разі якщо відгук надуманий, безглуздий чи не має відношення до вашої компанії, можна коректно віджартуватись.

Помилки у тексті

Що поробиш, всім знайомі “очепятки”. Але в особистих повідомленнях це одне, а на офіційних сторінках — інше. Це  знижує довіру до бренду та впливає на продажі. А тому завжди перевіряйте, що, де і як публікуєте.

Сам собі пан

Здається: якщо цікаво нам, буде цікаво й іншим. Але так це, чи ні? Потрібно вивчати аудиторію, а не орієнтуватися на власні смаки та уподобання. 

Думайте про інтереси цільової, оцінюйте, який саме контент  їй потрібен та не підміняйте її інтереси своїми.

Висновок:

Smm — не та сфера, де ви можете діяти за шаблоном. Тут завжди треба шукати нові шляхи, ідеї та способи залучення аудиторії. Але працювати над помилками у просуванні можна і потрібно. Вони не такі примхливі, як тренди, і “спіймати” їх значно легше.

Всім вдалого Smm-просування та натхнення!

 

Summary
Робота над помилками: 10 табу в SMM
Article Name
Робота над помилками: 10 табу в SMM
Description
Сьогодні у соцмережах є майже всі: від барбершопів до заводів. Але не весь контент “заходить” користувачам.  Чому?  Можна знати 100 секретів успішного smm-просування, але зробити одну-єдину помилку, що вплине на весь контент. Але краще не робити. Саме тому ми зібрали найпоширеніші табу smm-ників.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку