PPC Всі статті

За якими показниками аналізувати контекстну рекламу?

Сусанна Бречко
Сусанна Бречко PPC-спеціаліст Svitsoft
11.11.2020
2242
0

Після запуску рекламної кампанії, належить оцінити її ефективність.

Аналізуючи поведінкові показники, можна зробити висновки про те, що цікаво вашій аудиторії, які дії відбуваються на сайті, як багато часу проводять там користувачі і як часто повертаються.

Ключові показники ефективності дають чітке розуміння про результативність і окупність рекламної кампанії.

Детальний аналіз допоможе зрозуміти, чи потрібно вносити коригування і що варто оптимізувати так, щоб отримати найбільш високий результат краще.

Так за якими ж показниками аналізувати контекстну рекламу?

Для початку розглянемо ключові показники ефективності:

 • CPC (Cost Per Click) – ціна за клік. Розраховується відношенням вартості до числа кліків. Ціна за клік виставляється вручну або з використанням автоматичних стратегій.
 • Конверсії – число цільових дій, виконаних на сайті: дзвінок, заповнення форми або покупка.
 • CPA (Cost Per Action) – вартість конверсії. Розраховується відношенням витраченої суми до числа конверсій.
 • CR (Conversion Rate) – співвідношення числа кліків по оголошенню до числа конверсій в процентному співвідношенні. Нормою вважається CR 3-5%.
 • ROI (Return On Investment) – показник рентабельності інвестицій. Обчислюємо за формулою:

ROI = (дохід – собівартість реалізованих товарів) / собівартість реалізованих товарів.

 • ROMI (Return On Marketing Investment) – показник рентабельності інвестицій з маркетингових каналах.

ROMI = (валовий прибуток – витрати на маркетинг) / витрати на маркетинг * 100%.

Також, результати рекламних кампаній оцінюють по поведінковим показниками:

 • Число кліків – показує скільки разів користувачі натиснули по оголошенню. Розміщуйте найбільш релевантні оголошення, щоб знизити ціну за клік.
 • CTR (Click–Through Rate) – показує як часто користувачі натискають на оголошення після перегляду. CTR розраховують розділивши число показів оголошення на число кліків по ньому. Для пошукової та контекстно–медійної мережі мережі CTR відрізняється, але для пошуку нормою вважається показник CTR> 1%.
 • Сеанс – послідовність дій користувача на сайті або додатку. Якщо користувач не діє 30 хвилин, то такі дії відносяться до нового сеансу.
 • Кількість сторінок за сеанс* – відношення переглянутих сторінок до одного сеансу. Цей показник залежить від наповнення сайту і дає зрозуміти наскільки цікавий сайт користувачеві.
 • Середня тривалість сеансу* – відношення проведеного часу на сайті до числа сеансів на одного користувача. Ще один показник, який характеризує інтерес користувача: чим більше сторінок він перегляне, тим довше буде тривалість сеансу.
 • Показник відмов* – це співвідношення перегляду 1 сторінки сайту до загальної кількості відвідувань сайту. Тобто чим більше користувач взаємодіє з сайтом, тим нижче показник відмов.

* Для односторінкових сайтів ці показники будуть невисокими, а показник відмов ~ 100%. Це пов’язано з тим, що користувач швидко переглядає інформацію і закриває сторінку. Щоб оптимізувати показники для односторінкових сайтів в ми в Svitsoft додаємо спеціальні тригери.

А що відслідковувати в відео рекламі?

Мета відео реклами – зробити бренд, послуги або товари впізнаваними, тому тут буде акцент на перегляди і суміжні з ними поняття.

 • Перегляд зараховується, якщо користувач подивився перші 30 секунд відео, цілком, якщо воно коротше, або натиснув на кнопку із закликом до дії, банер, голосування, логотип.
 • VTR (View–Through Rate) – коефіцієнт переглядів відео. Розраховується як CTR, але з урахуванням переглядів, а не кліків.
 • CPM (Cost Per Millenium) – Середня ціна за перегляд. Розраховується так само легко, як CPC, але враховуються перегляди відео. Ця ціна коригується як вручну, так і автоматично, в залежності від стратегії призначення ставок.
 • Доп. перегляди – це ті перегляди, які фіксуються Рекламою, але не оплачуються, якщо протягом 7 днів після перегляду оголошення користувач дивиться інші відео на пов’язаних каналах YouTube.
 • Відсоток перегляду відео – як часто користувачі доглядають відео. У звіті показано кількість користувачів, які переглянули 25, 50, 75 і 100% відео.

Також, не забуваємо про кількість підписників, позначки «Подобається» і додавання в плейлисти. Ці дії не оплачуються, але допомагають оцінити інтерес до відео.

На що ще звертають увагу РРС фахівці:

 • Асоційовані конверсії – показують джерела/кампанії, які побічно брали участь в ланцюжку на шляху до конверсії. Цей звіт допомагає оцінити роль кампаній, які були тільки допоміжними. Часто такими стають кампанії в КМС і YouTube. Іноді може здатися, що кампанія не дає результатів, але не поспішайте її вимикати! Можливо, вона дає багато асоційованих, що теж дуже добре.
 • Показник якості ключових слів – оцінка ефективності ключового слова, яка включає в себе 3 важливих складових: очікуваний CTR, релевантність оголошення та якість цільової сторінки.
 • Запити в пошукових кампаніях – в звіті за запитами можна дізнатися як користувачі шукають товари, послуги або бренд і виходячи з цього, додавати нові ключові слова або «відняти» ті, які не підходять.

Порівнюючи показники в різні періоди часу, можна обчислити просідання і зони росту рекламних кампаній, а своєчасна оптимізація допоможе поліпшити якість трафіку і кількість конверсій.

Сусанна Бречко
PPC спеціаліст Svitsoft

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку