PPC Всі статті

Особливості запуску контекстної реклами медичних послуг + Кейс

Тамара Гончарова
Тамара Гончарова PPC-спеціаліст
25.05.2021
1990
0


Контекстна реклама медичних товарів та послуг або заборонена взагалі, або обмежена законодавством, тому перед налаштуванням реклами проекту ми з’ясували це питання.

Особливість Google Adwords – правила персоналізованої реклами. Це правила про те, що дані користувачів конфіденційні. У нашому випадку це дані про хвороби та стан здоров’я.

Тобто ці дані не можна використовувати в рекламі, щоб у користувача не виникло відчуття, що його конфіденційність порушується і якась клініка або група людей знає про його проблеми (підгледіли, підслухали, вкрали відомості). Сайти клінік і оголошення про медичні послуги отримують статус «Допущено з обмеженнями» і їх не можна використовувати в аудиторних таргетингах або для ремаркетингу.

Тому було прийнято рішення зробити акцент на пошукову рекламу, через те, що в цьому типі кампаній обмеження не такі жорсткі. Перше, що потрібно було ретельно опрацювати – це структура нашого акаунту. У купівлі послуги медичної тематики є певна модель прийняття рішення:

 

Етап усвідомлення потреби найчастіше виникає без участі рекламодавця, користувач сам усвідомлює свої проблеми, бо відчуває їх фізично або психологічно і, можливо, навіть страждає від цього.
Наступний етап – пошук інформації. Тут швидше за все користувач почне вводити загальні запити з симптомами, назвами хвороби, проблемами.
На етапі пошуку варіантів користувач, швидше за все, вже визначився в необхідності лікування. Тому він буде вводити запити з пошуком клініки, лікаря, шукати інформацію про ціни, відгуках тощо.
Оцінивши варіанти, користувач приймає рішення записатися на прийом. На цьому етапі людина вводить брендові запити або запити конкурентів.

За даною схемою ми визначили, що вже на другому етапі важливо показати користувачеві рекламу клініки. Таким чином, ми дали людині корисну інформацію і підштовхнули до наступного етапу конверсійної воронки.

Структура облікового запису була максимально опрацьована під запит пацієнта, семантика розбита на:

  • Інформаційні запити: пошук варіантів закриття проблеми, запити з симптомами, хворобами.
  • Запити за спеціалізаціями: розбили кампанії за конкретними напрямками медицини.
  • Запити з процедурами і діагностикою: також опрацювали ключі з назвами процедур і аналізів.
  • Цільові запити: пошук клініки або лікаря.
  • Брендові запити конкурентів: посил з більш цікавими умовами та УТП.
  • Особистий бренд клініки.

Реклама в контекстно-медійній мережі

Через особливості реклами медичної тематики, про які писали вище, кампанії КМС ми запустили для тесту.

Ми спробували запустити медійні оголошення на особливу аудиторію по пошуковим запитам на автоматичній стратегії призначення ставок – цільова ціна за конверсію. Використовували ключові слова, які мали найвищу конверсію. Наші оголошення отримали статус “Допущено з обмеженнями”, але кампанія працювала, приносила трафік і конверсії.

Перейдемо до результатів

Конверсією в даному проєкті вважалися дзвінки, які відстежувалися через наш коллтрекінг AdSaver.

Результат роботи реклами за 2 місяці:

Також в Google Analytics не потрапляють дзвінки з розширень оголошення Google Ads, а їх було тисячу двісті дев’яносто один дзвінок. Це можна побачити в кабінеті AdSaver, тому, що ми для розширень виділили окремий статичний номер.

3145 дзвінків за два місяці, при цьому 95% з них цільові. Вартість дзвінка дорівнює чашці кави!

Це ще раз підтверджує, що наш індивідуальний підхід до кожного проєкту, точна розробка структури, автоматичні стратегії і оптимізація кампаній дають дуже хороші результати.

P.S. Якщо ви також хочете збільшити кількість конверсій (лідів, звернень, дзвінків, продажів), то вам до SvitSoft!

 

Summary
Особливості запуску контекстної реклами медичних послуг + Кейс
Article Name
Особливості запуску контекстної реклами медичних послуг + Кейс
Description
Контекстна реклама Гугл медичних товарів та послуг забороняється або обмежується законодавством, тому перед налаштуванням реклами проекту ми вивчили це питання та сформували для вас унікальний кейс.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку