SEO Всі статті

Нові алгоритми Google – останні апдейти на 2021 рік

Ярослав Сухарев
Ярослав Сухарєв SEO Team Lead
11.06.2021
2855
0

Щороку апдейти гугла ставлять перед діджитал сферою нові виклики, які змушують нас не тільки думати про те, як обійти цю пошукову систему, а й розвивати сам контент на сайтах. Адже сьогодні, пошуковик Google перейшов в активну фазу боротьби з неякісним і не релевантним контентом на сайтах, перейшовши повністю на бік користувача. Виходячи з цього, сфера SEO втратила основного союзника – олдскульний Google, який можна було обійти за допомогою СЕО-текстів, посилань та інших маніпуляцій.

Сьогодні, завдяки останнім алгоритмам Гугл, будуть виходити в топ тільки ті сайти, в яких буде такий джек-пот:

  • оптимізована мобільна версія;
  • якісний релевантний контент;
  • висока швидкість завантаження.

Завдяки таким нововведенням, пошукова система буде видавати користувачам тільки ті сайти, які чітко і розгорнуто можуть відповісти на питання користувача. І для того, щоб ви не відчували себе сліпими кошенятами, ми розберемо актуальні апдейти Google.

Google BERT: штучний інтелект?

Якість контенту, нарівні з будівництвом ссилочної маси, є основними факторами ранжування для Гугла. Тому так важливо знати, що ж із цього приводу рекомендує він сам. Алгоритми Гугла, якраз, і оцінюють контент вашого сайту.

Найважливіший з них сьогодні – це BERT. Завдяки нейронної мережі він аналізує запит як цільне речення і підбирає релевантний результат, орієнтуючись на контекст. Іншими словами намагається зрозуміти суть запиту, через призму побажань.

Знову складно? Добре, уявіть собі прекрасну картину ваших подорожей. Приїжджаєте, наприклад, до Львова вперше. Ви голодні і хотіли б пообідати в хорошому ресторані зі смачною їжею. Помічаєте гарний офіс з інформацією про місто. Заходите і на ресепшені питаєте: “Де знайти кращі ресторани Львова?” Дівчина з легкістю видає вам список кращих ресторанів, серед яких ви і вибираєте найбільш підходящий вам. Здавалося б, що тут нового? а суть полягає в тому, щоб потрапити в цей список ресторанів. А для розміщення в списку необхідно виконати критерії по чистоті, сервісу, обслуговування, репутація і, найголовніше – якості продуктів. А продукти – це контент. Погодьтеся, ви не хочете їсти неякісні продукти, правда? Навіть якщо ресторан іменитий.

Так і працює Google BERT. Найкращою рекомендацією просування сайту в Google під нього буде адаптування текстів для людей і розширення семантичного ядра сторінки до максимально релевантного. Тобто залучити більше трафіку зможуть сторінки, на яких інформація має структуру, тематичність і релевантність тематиці.

Апдейт Google E.A.T: їсти подано!

А тепер про E.A.T. Це дуже важливий алгоритм пошуку Гугл в епоху величезного впливу алгоритму BERT в Гугл. EAT Google обов’язково враховується при оцінюванні в рейтингу Пейдж кволіті і ґрунтується на трьох факторах – експертність, авторитетність, достовірність. По суті ЕАТ – це абревіатура трьох англійських слів – expertise, authority, trustability.

Експертність означає необхідність мати експертний контент в певній галузі. Це не стосується сайтів гумористичних або подібних тематик. Дуже пріоритетний для сайтів медичної, фінансової, новинної спрямованості і різних галузей бізнесу.

Авторитетність – в цьому критерії Гугл хоче, щоб ваш контент чітко демонстрував, що ви є експертом в зазначеній галузі. Також можна вказати і авторитетних, у вашій галузі, авторів, які допомогли при створенні контенту. Якщо вашу сторінку обговорюють спільноти або на форумах, то якість постів показує авторитетність. На сторінці слід відображати облікові дані та відгуки.

Достовірність означає, що інформація про автора або компанії, яка створила контент, повинна бути легко доступна. Достовірність особливо важлива для сайтів e-commerce спрямованості, на яких відбуваються транзакції.

Критерій E-A-T вкрай важливий для сайтів, які Google розцінює як YMYL – Your Money or Your Life. Це сторінки сайтів, діяльність яких пов’язана з медициною, фінансами, новинами або ж законом. І всім, що позитивно або ж негативно може вплинути на щастя, здоров’я і матеріальні добробут людини.

Google Page Quality: згадуючи шкільні роки

Не менш важливою, в просуванні сайту в Гуглі, є оцінка Пейдж кволіті. Це власний рейтинг Google для кожної сторінки в інтернеті. Він ділить контент кожної сторінки в мережі на основний, додатковий і рекламний. Потім визначає мету створення сторінки та її відповідність до дійсності. Так, Пейдж кволіті вважає, що у кожної сторінки в мережі повинна бути своя мета і вона повинна бути виправдана.

В результаті такого аналізу, сторінка отримує одну з 9 оцінок різної градації. Іншими словами, це як вчителька в школі, яка оцінює за 9-бальною шкалою вашу контрольну роботу.

Давайте розглянемо основні причини, через які ваша сторінка може отримати «Низький» рейтинг Page Quality, а ви – поганий настрій. Це такі, як:

  • недостатньо основного контенту;
  • низька оцінка за фактором E-A-T;
  • надлишок додаткового контенту, який знецінює основний контент;
  • занадто багато реклами і банерів;
  • низька експертність автора і сайту в цілому;
  • негативні відгуки.

Сьогодні, просування сайту в Гуглі є комплексним рішенням для розвитку проекту в інтернеті. Знаючи свіжі тренди SEO, ви будете озброєні знаннями та рішеннями для створення якісних, швидких і корисних сайтів. Створюйте та оптимізуйте сайти, перш за все, для людей. Враховуючи, при цьому, їх запити. І найголовніше – будь-який ваш контент на сайті завжди повинен бути унікальним. Це стосується не тільки текстів, але і фото, а також відео.

 

Summary
Нові алгоритми Google – останні апдейти на 2021 рік
Article Name
Нові алгоритми Google – останні апдейти на 2021 рік
Description
Щороку апдейти гугла ставлять перед діджитал сферою нові виклики, які змушують нас не тільки думати про те, як обійти цю пошукову систему, а й розвивати сам контент на сайтах. Адже сьогодні, пошуковик Google перейшов в активну фазу боротьби з неякісним і не релевантним контентом на сайтах, перейшовши повністю на бік користувача.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку