Вступ
Через особливості роботи Google Analytics, хеш сторінки, скільки б їх не було (в рамках однієї сторінки), відобразяться в аналітиці як одна сторінка. Тобто переходи по розділах sitename.ua/#1 і sitename.ua/#2 будуть відображатись в статистиці, як відвідування однієї сторінки – sitename.ua/. На сьогоднішній день існує чимало сайтів, які використовують хеш сторінки, або є SPA (Single Page Application)-додатками, але при цьому нам, як і раніше, необхідно розуміти, як користувач взаємодіє з сайтом. Про це і піде мова.
План дій
1. Налаштування змінної “Get path with fragment”.
1. Створення змінної.
Якщо це не було зроблено раніше, заходимо в розділ “Змінні”, переходимо в “Налаштування” і відзначаємо галочками “New History Fragment” і “History Source”.

“New History Fragment” зберігає нові фрагменти URL-адреси, коли він змінюється, а “History Source” отримує доступ до рівня даних і зчитує ключ gtm.historyChangeSource, який задається тригерами типу “Зміна в історії”.
Тепер створюємо змінну з власним JavaScript кодом, яка буде формувати і передавати в Google Analytics фрагмент URL-адреси, як шлях.

Необхідний JavaScript код:
function () {
return window.location.pathname + window.location.search +
window.location.hash;
}

2. Створення тега.
Створюємо новий тег Universal Analytics і називаємо його.
Тип відстеження – “Перегляд сторінки”.
Налаштування Google Analytics – Свій ID.
Включаємо перевизначення налаштувань.
Далі Дод.налаштування -> Поля, які необхідно задати.
Назва поля –”page”.
Значення – {{Get path with fragment}} (Ім’я раніше створеної змінної).

Створення тригера
У цьому тезі буде використовуватися два тригера: All pages і History fragment change. В меню вибору тригерів натискаємо на знак “+” для створення нового:

Створюємо тригер типу “Зміни в історії”, даємо йому назву, і умова активації вибираємо “Деякі зміни в історії”. Вибираємо “History Source” – рівно – popstate.

Подія popstate викликається, коли змінюється активний запис історії. Ми використовуємо popstate як умову, щоб він відключився в тих випадках, де може спрацювати тригер зміни історії.
Кінцевий вигляд
У підсумку отримуємо тег з двома тригерами активації:

3. Перевірка функціонування.
На дашборді GTM включаємо режим попереднього перегляду.
Після відкриваємо сайт проекту, і в debugger перевіряємо відповідність очікуванням:

Також переходимо в тестове представлення Google Analytics (те, яке враховує тільки ваша IP адреса), і в звіті “В режимі реального часу”, вкладка “Контент” дивимося, чи відображаються бажані сторінки:

Сергій Попович
РРС спеціаліст


