Social Всі статті

Курс по SMM для аккаунт менеджерів. Як пояснити клієнту чому їх секретар не може вести корпоративні соцмережі

Екатерина Мецлер
Екатерина Мецлер Руководитель отдела маркетинга Svitsoft
17.09.2020
1990
0

 

Просто зайдіть в інтернет і введіть “Навчання SMM”, скільки варіантів вам запропонують? Порахувати складно, правда? Тут і онлайн і офлайн курси, і швидкі і довжиною в пів року, з акцентом на таргетинг або на створення контенту, на будь-який смак, як то кажуть.

А на скількох з цих курсів вчать, як продати SMM, як пояснити клієнту, що це такий же інструмент, як реклама в Google або борди на дорозі. Так чому ж, нікому в голову не прийде доручити створити борд для розміщення на Бориспільській трасі помічникові бухгалтера, а ось соцмережі — запросто.

Хто винен?

Отже, для того, щоб вирішити проблему, необхідно знайти її причину.

Перше — це питання інформування. Хто найчастіше спілкується з клієнтом? У нас це аккаунт менеджер і відділ продажів, а що знає аккаунт менеджер про соцмережі? Ви питаєте у своїх? Ми ось запитали, виявилося, що у деяких навіть немає акаунтів в FB і Instagram.

Звичайно, бувають геніальні люди, здатні продати міні версію адронного коллайдера, не маючи навіть базових знань з фізики, але більшості з нас, все ж, потрібна теоретична база.

Що робити?

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися! Хай вибачать нас всі адепти декомунізації за цю фразу, але точніше тут не скажеш.

Отже, з’ясувавши основні проблеми і “слабкі” місця, ми розробили спеціальний курс по SMM для аккаунт і sales менеджерів.

Чим курси для аккаунт і sales менеджерів відрізняються від звичайних курсів?

В першу чергу, ми зосереджуємо не на на технічних аспектах і деталях, а на загальному розумінні того як соцмережі працюють, і яку практичну користь вони можуть принести бренду.

Що ж, проблеми з’ясували, рішення зрозумілі, отже, час переходити до практичної частини. Які основні моменти ми включили в план навчання.

Навіщо бренду бути в соцмережах

  • Brand awareness
  • Омніканальність
  • “Близьке” спілкування з клієнтом і потенційним клієнтом
  • Можливість швидкої реакції і комунікації

Різноманітність соцмереж і їх аудиторій. Де, кому і що продавати?

Тут головне пояснити фахівцям, що якщо вони самі недолюблюють якусь із соцмереж, це не означає, що там немає потенційних клієнтів бренду. Вважають, що Однокласники – забутий людьми і Богом портал, а ось аудиторія 55+ так не вважає, і якщо продукт клієнта – мазь від артриту, то йому пряма дорога сюди.

А ще можна розповісти, що дорослі адекватні люди іноді скачують TikTok, а тридцятирічні хіпстера, які думають, що не “піддаються” рекламі, найчастіше сидять в Telegram.

Командна робота

“Шукаю інтернет маркетолога, який буде вести соцмережі. В обов’язки входить: створення контенту, дизайн картинок і відео, настройка таргетированої реклами “. Часто зустрічали такі оголошення? Але ж, насправді, це робота трьох фахівців.

Якщо співпрацювати з агентством – то дизайн буде робити дизайнер, налаштовувати рекламу — таргетолог, а писати контент, створювати креативи і контролювати все — SMM менеджер. Ось це мабуть, одна з головних причин, через яку соцмережі віддають діджитал компаніям – команда професіоналів. Одна людина ніколи не зможе так само добре писати текст, як робити дизайн і навпаки, ну а таргетинг це взагалі більше до аналітики, ніж до креативу.

Красиво не дорівнює працює

SMM — це комплексна робота: візуальна частина, текст, розуміння алгоритмів соцмереж і вміння “ловити тренди”, однаково хороше розуміння особливостей і тонкощів різних майданчиків. Ми в SvitSoft вже 10 років це робимо. Ми дивимося не тільки на те, щоб виглядало красиво, найголовніше, щоб це приносило результати згідно заданим цілям.

Його величність контент

Як навчиться робити хороший контент. В першу чергу потрібно зрозуміти, хто цільова аудиторія бренду, розуміти якою мовою вона говорить. До речі, у нас в блозі є матеріали на тему як прописати портрети цільових аудиторій і знайти голос бренду — тут і тут

Є мільйони курсів і книг про те, як і що писати в соціальних мережах, але ось кілька простих Лайфхаків, які роблять контент більш якісним і працюючим:

  • підслуховувати на вулиці / в транспорті / в черзі в магазині про що говорить цільова, що хвилює людей і т.д.
  • читати багато художньої літератури, щоб розвивати словниковий запас
  • не пишемо відверту маячню (живлення на клітинному рівні (а на якому, молекулярному, атомному?), веганські формула шампуню (особливо якщо шампунь з мас маркету) і т.д.
  • стежимо за візуальними трендами (Panton, BlogHubspot і т.д.)

Аналітика

Якщо подивитися на програму стандартних курсів, то аналітиці там присвячена мало не половина занять (це як курси водіння, коли теорії 100500 годин, а практики 10, хоча логічніше було б навпаки). Так ось, вашим акаунтів і sales менеджерам це взагалі не потрібно. Навчіть їх бачити основні показники, такі як органічне і рекламне охоплення, переходи по посиланнях, конверсії воронок (якщо вони є) і т.д. в залежності від тих цілей, які ставить клієнт перед соцмережами.

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку