Всі статті

Ком'юніті для newbies або telegram-чат для новачків

Дарья Зорко
Дар'я Зорко офіс-менеджер
23.07.2021
1450
0

Коли компанія розвивається в прискореному темпі та практично щотижня з’являються нові співробітники, HR відділу потрібен інструмент, який би дозволив оптимізувати асиміляцію новеньких, але при цьому зберіг персональний підхід до кожного новоприбулого.

Здається, складне завдання, правда?

Але не для команди HR у Svitsoft. Проста та одночасно з цим дуже ефективна ідея – створити Telegram-чат для новачків – перетворилася на справжній кейс з безліччю позитивних відгуків.

У цій статті я розповім, що ж це таке – чат для новачків, як він працює, і чому багато співробітників в компанії шкодують, що під час їх періоду “пташеня” чату ще не існувало)

База баз: що таке чат для новачків?

Чат для новачків – це чат в телеграмі, де команда HR спілкується з новенькими й допомагає їм адаптуватися в компанії. Процес адаптації тривати місяць, потім новенькі видаляються з чату.

Початок легенди: що послужило причиною для створення чату для новачків?

Чат з’явився в період весняного локдауна, коли ми понад місяць працювали віддалено, при цьому нові співробітники з’являлися в команді. Чат допомагав їм простіше вникнути в структуру компанії, познайомитися з колегами, правилами й традиціями. Також великий плюс – постійний зворотний зв’язок і можливість не відчувати себе самотнім у перші дні, бо новачки розуміють, що вони у свого роду ком’юніті, де є провідники: офіс-менеджер і HR, які завжди протягнуть руку допомоги.

Блок за блоком: як працює чат?

Щодня офіс-менеджер ставить різні питання в чаті. Це може бути щось, що має чітку відповідь, наприклад:

  • Як звуть тімліда того чи іншого відділу?
  • Скільки років існує компанія?
  • Який за чисельністю найбільший відділ?

На питання з чіткою відповіддю дається вичерпна, широка відповідь на наступний день, після того, як всі проголосували.

Другий вид – це питання, які не мають правильного або неправильного варіанту відповіді. Це різні ситуативні питання, відповіді на які дозволяють краще зрозуміти новачка: як би він вчинив у тій чи іншій ситуації, дізнатися його думку щодо безлічі тем. Також ми проводимо різні великі психологічні тести. Розшифровку відповідей учасники отримують особисто на наступний день.

Тернистий шлях: які були складності впровадження чату для новачків?

В цілому, складнощів, як таких не було. Все досить просто – з’явилася ідея, створили чат, пояснили новачкам для чого він потрібен і вперед! Єдина незначна складність, яку я можу виділити – контроль своєчасності відповідей на питання і засвоєння інформації.

Going viral: яка реакція у новачків на подібну “плюшку”?

Ми збираємо відгуки від новачків, як я їх ще називаю – бджілки, (з англ Newbies, що схоже на new bees – новачки, ось і виходить гра слів) і всі в один голос стверджують, що чат їм подобається, що він допоміг їм дізнатися багато цікавих фактів, які вони самостійно не знайшли б в таблицях і пам’ятках. А ще їм приємно, коли щоранку запитують як справи, як настрій, розповідають щось нове і відповідають на питання. Для новоприбулих це хороша психологічна та емоційна підтримка.

Висновки: які позитивні / негативні результати появи чату для новачків?

Позитивних сторін багато – співробітник, незважаючи на те, що працює в компанії зовсім невеликий період, вже знає її історію, структуру, якісь цікаві, фанові факти. Також новачок вже в перші дні роботи може познайомитися з великою кількістю співробітників, навіть якщо працює віддалено, бо коли ти знаходишся в закритій маленькій групі, якісь затиски знімаються і познайомиться з “такими ж як ти” набагато простіше.

Крім того, це дуже корисний інструмент для офіс-менеджера і HR, через те, що можна краще зрозуміти новачка, допомогти йому простіше пройти процес адаптації, спрямувати у правильне річище, підмітити щось вчасно і проговорити, якщо є така необхідність.

Мінусів я не можу виділити, оскільки за кілька місяців роботи впровадження цього інструменту вони не проявилися. Єдине – шкода, що ми не створили чат раніше, бо багато співробітників, які прийшли до його впровадження, коли дізнавалися про його існування, питали, чому їх там не було 🙂

Рекомендації: чи варто іншим командам HR впроваджувати наш досвід?

Безумовно, це дуже корисний інструмент, який, по суті, вимагає не так уже й багато ресурсів:

  • бажання бути максимально корисною людям;
  • прояв фантазії для моделювання різних ситуативних питань
  • 20 хвилин робочого часу в день.

І це точного того варто, адже новачкові дуже круто розуміти, що на всі його запитання дадуть відповідь, завжди допоможуть і він ніколи не буде один.

 

Summary
Ком'юніті для newbies або telegram-чат для новачків
Article Name
Ком'юніті для newbies або telegram-чат для новачків
Description
Коли компанія розвивається в прискореному темпі та практично щотижня з'являються нові співробітники, HR відділу потрібен інструмент, який би дозволив оптимізувати асиміляцію новеньких, але при цьому зберіг персональний підхід до кожного новоприбулого.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Publisher Logo
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку