PPC Всі статті

Як вирішити проблему з відстеженням джерела подій в Google Analytics для односторінкових сайтів (Single Page Application) або чому події відлітають в google / organic?

Егор Шевченко
Єгор Шевченко PPC Team Leader
05.07.2021
2124
0

За останні пів року у нас з’явилося кілька клієнтів з односторінковими сайтами SPA – Single Page Application. З одного боку це зручно, тому що завантаження необхідного коду відбувається для однієї сторінки, що економить час, і при цьому не потрібно довантажувати одні й ті ж елементи заново. Але з іншого боку, при тестуванні відстеження подій, ми зіткнулися з тим, що наш тестовий трафік і конверсії йдуть в google / organic або direct / none.

Зазвичай проблема полягає в тому, що злітає автоматична позначка Google Реклами – gclid, відбувається це найчастіше через редиректи на сайті, або через те, що UTM-мітки та автопомітка gclid не додані в якості винятку в robots.txt. З іншими причинами того, чому функція автоматичної позначки Google реклами не працює, ви можете ознайомитися тут. Але на цей раз ми не виявили звичного для нас розвитку подій.
Оскільки дана проблема у нас виникла відразу на п’яти подібних проєктах зі схожими сайтами, ми зрозуміли, що проблема полягає у взаємодії Google Analytics з SPA сайтами. У пошуках шляхів розв’язання проблеми ми натрапили на ось цю статтю. У ній йдеться про те, що ми повинні зберегти URL місця розташування документа, через те, що на наших сайтах код GA встановлений за допомогою Google Tag Manager, при цьому відбувається наступне: кожен запущений тег з Universal Analytics оновлює місце розташування документа.

Таким чином Google Analytics може зафіксувати перегляд тільки першої сторінки з параметром gclid, а перегляди інших сторінок підуть в джерела google / organic або direct / none. Ми спробували впровадити це рішення і воно допомогло практично на всіх сайтах, однак на одному сайті це спрацювало тільки для desktop версії, а на мобільних пристроях події як і раніше сипалися в інші джерела. До того ж через деякий час на інших проєктах змінили движок сайту і події заново почали потрапляти в інші джерела. Таким чином ми прийшли до початкової точки проблеми і продовжили пошуки її усунення.

Нарешті на одному з зізвонів з технічною стороною клієнта нам вдалося виявити причину, по якій відбувається перенаправлення сеансу з google / cpc в google / organic. Для цього ми перейшли на сайт по тестовій мітці gclid, походили по сторінках усередині сайту, відкрили Console сайту і прописали там команду window.dataLayer.

Так ми виявили, що на сайті відбувається наступне: gtm.gtagReferrer ріже URL, в якому у нас знаходиться параметр gclid, при цьому залишається тільки джерело гугл і таким чином ми потрапляємо в джерело / канал – google / Безкоштовний. В процесі пошуку рішень ми знайшли ще дві статті, які і допомогли нам виправити ситуацію.

У першій статті розповідається про змінну Referrer, яка повертає URL-адресу попередньої сторінки, яку відвідав користувач. У цій статті пропонують додати змінну Referrer в ярлик тега для відправки форм або потрапляння на Thank you page. Але через те, що gtm.gtagReferrer спрацьовує на різних сторінках, ми вирішили додати цю змінну в тег “Прослуховка кліків“.

І друга стаття, яка допомогла нам з усуненням gtm.gtagReferrer – це довідкова стаття Google Аналітики для розробників, в якій йдеться про те, що для додатків SPA не рекомендується створювати нові лічильники. При релізі GA4, співробітники гугл рекомендували паралельно встановлювати як Universal Analytics, так і сам GA4, бо нова аналітика знаходиться ще в бета-версії, але щоб в майбутньому всередині неї вже були якісь дані, з якими можна працювати.
Але для SPA додатків ситуація трохи інша і, на жаль, ми не можемо використовувати два лічильники. При цьому співробітники гугла говорять про те, що в GA4 не повинно бути ніяких проблем зі зміною джерел для додатків SPA.

Після того, як ми додали змінну Referrer в тег за фактом прослуховування кліків, який спрацьовує під час кожного кліка, і зупинили тег з Google Analytics 4, події почали працювати коректно і перестали потрапляти в google / organic.

Summary
Як вирішити проблему з відстеженням джерела подій в Google Analytics для односторінкових сайтів (Single Page Application) або чому події відлітають в google / organic?
Article Name
Як вирішити проблему з відстеженням джерела подій в Google Analytics для односторінкових сайтів (Single Page Application) або чому події відлітають в google / organic?
Description
За останні пів року у нас з'явилося кілька клієнтів з односторінковими сайтами SPA - Single Page Application. З одного боку це зручно, тому що завантаження необхідного коду відбувається для однієї сторінки, що економить час, і при цьому не потрібно довантажувати одні й ті ж елементи заново. Але з іншого боку, при тестуванні відстеження подій, ми зіткнулися з тим, що наш тестовий трафік і конверсії йдуть в google / organic або direct / none.
Author
Publisher Name
SvitSoft
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку