Social Всі статті

Як написати пост: що варто враховувати при написанні публікацій в соціальних мережах?

Катя Шлихтенко
Катя Шліхтенко контент-маркетолог SvitSoft
31.08.2020
4196
0

Щоб написати гарний пост, потрібно враховувати безліч чинників, включаючи загальну стратегію просування, tone of voice і УТП бренду. Але якщо абстрагуватися і розглянути процес написання окремо кожного поста, ось кілька факторів, про які варто пам’ятати.

Хто ваш читач?

Навіть самий майстерно написаний текст буде марним, якщо написати його без урахування цільової аудиторії. Якщо ваша компанія випустила нову модель мікрохвильовки, і ви хочете переконати читачів у тому, що вона класна, то не потрібно вивалювати в пост потік технічної документації. Просто скажіть, що ваш кухонний гаджет в два рази швидше розігріває їжу, має три режими розморожування курки і дозволяє робити картоплю фрі.

Більше про цільову аудиторію, ідеального покупця і wannabe-клієнтів тут.

Як працювати з інсайтами?

При написанні постів варто виходити з “болей” вашої цільової аудиторії. Як за допомогою вашого продукту вони зможуть вирішити свою проблему і знову стати щасливими? Головне у всьому цьому – працювати з актуальними інсайтами. Так, при створенні поста про переваги туристичної бази в Трускавці не варто писати про те, що фото на тлі соснового лісу круто залетять в Інстаграм – це “перевага” виглядало свіжо в 2015. А ось згадати про високошвидкісному інтернеті і триразової безконтактної доставки їжі в номер дуже навіть варто.

Як написати пост: що варто враховувати при написанні публікацій в соціальних мережах фото 1

 

Як зробити текст читабельним?

Якщо читачеві необхідно прочитати пост кілька разів, щоб зрозуміти його суть – це поганий пост. Переконайтеся, що ваш текст правильно побудований:

  • логіка і виразність оповіді: речення короткі, містять в собі закінчену думку і пов’язані між собою;
  • один пост – одна ідея: не потрібно розповідати про весняну знижку на кепки, відкритті нового магазину в Черкасах і нової подарунковій упаковці;
  • пост розбитий на абзаци: полотна тексту ніхто не любить;
  • стислість “як у Ільяхова”: якщо в тексті можна щось прибрати, і сенс від цього не постраждає – то прибираємо.

Як написати пост: що варто враховувати при написанні публікацій в соціальних мережах фото 2

Як направити читача в потрібне русло?
Не залишайте читача наодинці з отриманою інформацією. Попросіть його поділитися власною думкою про матеріал або поділитися особистим досвідом в контексті піднятої теми. Якщо пост розповідає про новий продукт, то розкажіть, де і як можна його замовити, а якщо про послугу – залиште номер, за яким можна на неї записатися. Після прочитання поста у читача має залишитися відчуття завершеності, а в руках повинен бути “інструмент”, який дозволяє скористатися отриманою інформацією.

Як зрозуміти, що пост потрібен?

З усього вищесказаного цей пункт – найважливіший, але його практично ніхто не хоче враховувати. А саме – яка користь від вашого поста? Чим би не займався ваш бренд і які б послуги не надавав, створюючи пости, ви стаєте таким же контент-креатором, як блогер-фотограф з Одеси, сммщік магазину дитячих товарів зі Львова, власник фан-аккаунта Cardi B і найкраща подруга вашого цільового покупця . Всі ви однаково боретеся за увагу, борючись з алгоритмами соціальних мереж і дефіцитом уваги у користувачів.

Як написати пост: що варто враховувати при написанні публікацій в соціальних мережах фото 3

Люди підписуються на аккаунт, який буде нести йому користь: давати інформацію, розважати, пропонувати актуальні товари, в усіх інших випадках – це звичайний спам. Тому якщо інфоприводи відсутні – пост краще не робити.

Побажання доброго ранку, ілюстроване безліччю смайликів і стокової фотографією з усміхненою жінкою – це не нагадування про бренд. Це привід відписатися від корпоративного аккаунта.

Катя Шліхтенко
контент-маркетолог SvitSoft

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку