Social Всі статті

Як найняти цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії

Курбанов Георгий
Георгій Курбанов CEO
16.01.2020
3939
0

З розвитком цифрових технологій співробітники відділів маркетингу і реклами змушені ставати фахівцями багатозадачниками. Це раніше менеджеру з реклами будівельної компанії досить було знати, що таке банер і вміти домовитися про розміщення рекламної статті на сайті. Зараз же людині з такими обов’язками потрібно знати, що таке таргетована реклама, спонсорський контент і нативна реклама на сайті, SEO та SMM, при цьому розуміти специфіку просування в різних соціальних мережах і особливості цих аудиторій. Маркетолог повинен у всьому цьому розбиратися, щоб як мінімум говорити однією мовою з підрядниками, а по хорошому при необхідності налаштувати рекламу самостійно і проаналізувати результат.

«Це неможливо!” — скажете ви. І матимете рацію. Одна людина дійсно не може знати всі секрети просування компанії або її об’єктів в інтернеті. Вона може мати загальне поняття про просування по різних каналах, спеціалізуватися на одному або декількох методах просування, може бути крутим копірайтером, мати корисні контакти в ЗМІ або лідерів думок, але володіти всім інструментарієм вузько спеціалізованих фахівців — це навряд.

У зв’язку з цим директора і власники компаній, особливо таких, що довгий час просувалися переважно в офлайні, все частіше задаються питанням: а що доцільніше? Тримати в штаті одного власного менеджера з реклами, що володіє загальними, але не спеціалізованими знаннями в області інтернет-маркетингу, або віддати маркетинговий і рекламний супровід на аутсорсинг спеціалізованому агентству? В інтернет-маркетингу важливо — не тільки стежити за нюансами просування в інтернеті, але й безперервно напрацьовувати скіли та опановувати нові рекламні формати і канали. Навчитися управлінню рекламним аккаунтом на одноденних курсах сьогодні вже не вийде.

Так, тут справедливі побоювання керівників компаній: а чи зможе фахівець на аутсорсі вдатися до нюансів та специфіки бізнесу так, як це зробить інхаус-маркетолог. Безумовно, інтернет-маркетологи не володіють професійними знаннями у всіх областях бізнесу і не знайомі з внутрішньою кухнею компанії. Але з іншого боку, у співробітників маркетингових і рекламних агенцій є ряд незаперечних переваг. По-перше, робота в агентстві створює широченний кругозір — співробітники маркетингової компанії не обмежені роботою лише в одній галузі або на одному проєкті. По-друге, вони мають більше можливостей спілкуватися і поділитися досвідом з колегами. А це вже, по суті, сублімація досвіду, який вони переносять на своїх клієнтів.

Цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії фото 1

Ще один незаперечний плюс аутсорсингового агентства — такі фахівці менше схильні до вигоряння, тому що працюють на різних проєктах і вирішують різнопланові завдання. Такі фахівці не звільняються з відпрацюванням в два тижні, щоб застосувати напрацьований досвід до проєктів нового роботодавця. Агентство бере на себе питання з персоналом, забезпечуючи безперебійний результат, зазначений в контракті.

У відділах маркетингу деяких компаній часто можна бачити людей, які хоч і володіють глибокими знаннями в галузі, але мають недостатній рівень професіоналізму або нездатних до аналітики та творчого мислення. Більшою мірою це притаманне так званим сімейним компаніям, в яких посаду керівника в області маркетингу посідає не високопрофесійний фахівець, а «своя людина».

Але при цьому головний аргумент на користь такого співробітника — ми йому довіряємо. Але чи знає ця людина досить, і чи може вона працювати на тому рівні, на якому працює агентство? Наприклад, чи зніме така людина рекламний ролик для компанії або забезпечить просування сайту в пошукових системах, його оптимізацію, чи створить самостійно call-центри для збору інформації та спілкування зі споживачами або проведе масштабне маркетингове дослідження?

Цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії фото 2

Виходячи з цього, в моєму розумінні, inhouse та outsource — це як два широченних кругозору, спрямованих на розуміння одного клієнта. Локально в якихось питаннях краще розбирається штатний менеджер з реклами, в інструментарії з ефективних продажів його завжди випереджає агентство за кількістю ідей, рівнем професіоналізму і широтою поглядів.

Моє ідеальне уявлення співпраці штатних фахівців і агентства на аутсорсингу — це баланс відповідальності. Агентство запускає, штатний маркетолог ставить зрозумілу задачу і перевіряє. Агентство генерує, пропонує, думає, компанія за це платить, якщо ідеї агентства їй підходять. Відповідно, сторони разом розділяють успіх або невдачі.

Цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії фото 3

Але, підкреслю, не слід передавати маркетингові та рекламні послуги на аутсорсинг тільки тому, що компанія бажає заощадити на зарплаті штатного співробітника. В результаті компанія ризикує отримати не тільки більш дешевого фахівця, а й посередні результати його роботи. Послуги хороших рекламних агентств насправді коштують недешево — 20% від суми бюджету на рекламу. Але вони дійсно замінюють штат фахівців, яких потрібно найняти, щоб виконати всі необхідні роботи в сфері реклами і маркетингу.

 

Цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії фото 4

 

Також не слід передавати на аутсорсинг будь-який вид діяльності за принципом «чого очі не бачать, того й серцю не жаль». Все, що компанія віддає на аутсорсинг, повинні контролювати її ж фахівці. Інакше через поверхневе знання про галузь і за відсутності елементарного контролю наймані фахівці можуть наробити таких помилок, на виправлення яких у замовника підуть місяці і навіть роки.

Тому ще раз повторюю, у компанії в штаті повинен бути хоча б один фахівець в області маркетингу та реклами, який буде коригувати діяльність аутсорсингової компанії, оцінювати компетентність найманих фахівців, перевіряти відповідність їх дій маркетинговій стратегії організації. Віддати все агентству і забути — так не можна.

Георгій Курбанов

СЕО

Summary
Як найняти цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії
Article Name
Як найняти цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії
Author
Publisher Name
Svitsoft
Publisher Logo
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку