PPC Всі статті

Як швидко запустити пошукову рекламну кампанію через Google Ads Editor. Покрокова інструкція з малюнками.

Казимир Хрусталь
Казимир Хрусталь PPC - спеціаліст
30.01.2022
136
0

Редактор Google Ads Editor – програма Google Реклами для спрощення і пришвидшення управління рекламними акаунтами. Управління відбувається не в режимі реального часу. Спочатку користувач синхронізує програму з сервером, працює з акаунтом, при цьому зміни вносить лише локально. Після внесення всіх змін користувач відправляє їх на сервер.

Google Ads Editor  має дві головні переваги над веб інтерфейсом:

 1. Швидкість роботи
 2. Всі функції, налаштування і рівні акаунту доступні в одному вікні, тому шукати їх і переключатися між ними набагато зручніше

Тому із цим екраном завантаження ми попрощаємося

Хоча редактор Google Ads Editor має деякі функціональні обмеження в порівнянні з веб версією реклами, але все одно він в рази спрощує роботу

Встановлення Google Ads Editor

Скачуємо програму з офіційного сайту Google Реклами  і встановлюємо її

Додаємо потрібний обліковий запис Google Реклами

У вікні, що відкрилося, натискаємо кнопку “Додати”

Далі потрібно вибрати “Відкрити веб-переглядач, щоб увійти”

Тепер оберіть обліковий запис, в якому розміщено потрібний рекламний акаунт і натисніть “Дозволити”


Зачиніть вікно, коли цього попросить система.

Оберіть потрібний рекламний акаунт, з яким плануєте працювати. Можна обрати декілька.

І завантажте всі дані по акаунту із сервера: рекламні кампанії, групи оголошень, оголошення, ключові слова, налаштування тощо.

Налаштування рекламної кампанії

 1. Створення рекламної кампанії

На рівні “Кампанії” натискаємо кнопку “Додати кампанію”. Назвемо її “11 Пошук – Дерматологія”, оскільки будемо розбирати конкретний приклад. 

Щоб сховати або показати ліве бокове меню, нам потрібно натиснути ліворуч вгорі три смужки. Це для ноутбуків з малим розширенням екрану.

 1. Налаштування рекламної кампанії
 • Статус: “Призупинено”, щоб вона не запускалася при відвантаженні на сервер до завершення налаштувань.
 • Бюджет: якщо не знаєте, який бюджет має бути, ставте 100грн, щоб могти налаштувати далі.
 • Стратегія призначення ставок: на перший час потрібно встановити СРС вручну для збору статистики, оптимізатор включаємо обов’язково для того, щоб гроші витрачалися максимально на тих, хто зацікавлений придбати товари чи послуги.
 • Включаємо пошукові сайти, щоб мати більше охоплень.
 • Вимикаємо медійну мережу, щоб вона не перетягувала бюджет на себе.
 • Розклад налаштуємо згодом.
 • Пристрої усі. Це налаштування дає можливість таргетуватися на пристрої з конкретним оператором мережі чи версією операційної системи. Якщо ви рекламуєте, наприклад додатки на телефон, то скористайтеся нею. Зараз ми налаштовуємо рекламу дерматологічних послуг, тому обираємо всі.
 • Мови теж усі, тому що користувач все одно буде вводити запит потрібною мовою, незалежно від мови його телефону. В моєму обліковому записі, наприклад, рекламні кампанії з українськими ключовими словами названі українською, з російськими – російською мовою.
 • Оголошення потрібно оптимізувати, тому що використовувати будемо адаптивні пошукові оголошення. Вони більш гнучкі, і зазвичай дають більшу релевантність. Через що Google вже анонсував відключення можливості створення розширених текстових оголошень.


Коли ми ставимо статус призупинено, в стандартному відображенні рекламна кампанія сховається. Показуємо її разом з групами оголошень наступним чином:

 1. Налаштування розкладу

Розклад потрібно налаштовувати в веб інтерфейсі Ads. Але якщо маєте вже налаштовані рекламні кампанії із потрібним розкладом, можна просто скопіювати розклад в редакторі Google Ads Editor. Для цього потрібно скопіювати оболонку в кампанії донора, і вставити в створювану рекламну кампанію.


 1. Додавання місцеположення

Знаходимо розділ націлювання на місцеположення так, як показано на зображенні і натискаємо кнопку “Додати місцеположення”. Натискаємо праворуч на символ редагування.

Шукаємо потрібне місцеположення, як на зображенні нижче

Якщо потрібно обрати певний радіус навколо конкретної адреси, це потрібно робити через веб інтерфейс Google Ads. Позитив тут тільки в тому, що місцеположення можна копіювати, якщо потрібне місцеположення є в іншій рекламній кампанії.

Для цього, перебуваючи на рівні місцеположення, переключаємося на іншу рекламну кампанію, копіюємо потрібні нам адреси, переключаємося на нову рекламну кампанію, і вставляємо. Простий копіпаст.

Початкове місцеположення “Україна” необхідно видалити, якщо таргетуємося на область, місто, район, радіус навколо точки.

Збір семантики і робота з нею

Тепер потрібно зібрати семантику.

В цьому конкретному випадку потрібно рекламувати послуги дерматолога загалом і конкретно лікування лупи окремо. Тому у нас буде три групи оголошень:

 1. Лікування лупи
 2. Дерматолог
 3. Дерматологічна клініка (дерматологія)

В свою чергу ці групи оголошень будуть поділені на групи з холодними і гарячими ключовими словами. Подальша сегментація доцільна лише у випадку великої кількості ключових слів у групі.

 • Холодні ключові слова — слова без комерційних складових в запиті типу “ціна”, “купити” тощо, а також без географічних “позняки”, “київ”, “недалеко”
 • Гарячі ключові слова —  з комерційною складовою або географічною, тобто більш цільові.

Вибираємо нашу створювану рекламну кампанію (1), переходимо на рівень груп оголошень (2), створюємо наші три групи (3):

 1. Збір ключових слів

Відкриваємо сервіс комбінування ключових слів 

Відкриваємо файл із словами для комбінування 

Обираємо потрібні нам слова, додаємо свої за потребою (райони міст, наприклад), комбінуємо.

Результат комбінування містить в моєму випадку 18 комбінацій

Переходимо в “Планувальник ключових слів” в інтерфейсі Google Реклами натискаємо “Знайдіть нові ключові слова”. Планувальник може за один раз опрацювати до 10 ключових комбінацій, тому опрацюємо наш список за 2 рази.

Коли видасть результати, оберіть відповідну мову. Щоразу потрібно зберігати результати в Google таблицях або в .csv. Мені в Google таблицях зручніше. В цьому випадку у нас мало би бути дві таблиці з результатами. Але друга частина комбінацій виявилася такою, що містить рідковживані пошукові запити. Їх збирати не потрібно. Нас цікавлять лише ключові слова з кількістю пошуків 10 в місяць і більше

 1. Сортування ключових слів

Для сортування ключових слів є зручна програма.

Вставляємо в зображене поле список знайдених нами пошукових запитів, сортуємо для зручності сприйняття, і тиснемо кнопку “Начать обработку”

Далі нам потрібно натискати на слова, які є мінусами

В результаті будемо мати список мінус слів. Додаємо їх на потрібний рівень (рівень груп оголошень, рекламної кампанії, чи в спільний список мінус слів за потребою)

 1. Додавання мінус-слів

Як бачите, що в одній тематиці може бути гарячим ключовим словом, в іншій стає мінус словом. Ми додамо “купити” в мінус слово на рівні групи оголошень в широкій відповідності, “лупа ціна” в точній відповідності. Слова “домашніх”, “народними”, “вдома”, “як” додаємо в спільний список ключових слів в широкій відповідності. 

Заходимо в редактор Google Ads Editor, натискаємо на потрібну групу оголошень, спускаємося на рівень “Ключові слова та націлювання” => “Ключові слова, Виключення і натискаємо” “Внести кілька змін”


У вікні, яке з’явилося, вставляємо з буфера обміну наші два скопійовані слова, обравши групу оголошень “Лупа” в потрібній рекламній кампанії.

Тиснемо синю кнопку “Обробити”, а в наступному вікні “Завершити та переглянути зміни”. Після цього змінюємо відповідність “лупа ціна” на точну. Натискаємо кнопку “Залишити”.

 1. Додавання ключових слів

Не змінюючи групу оголошень, переходимо на рівень ключових слів і знову натискаємо на кнопку “Внести кілька змін”.


На відміну від рівня мінус слів, на рівні ключових слів автоматично заходить в потрібну групу оголошень і вибирає стовпчик “Ключові слова”.

Тиснемо на “Опублікувати” і “Завершити та переглянути зміни”.

Вибираємо всі додані ключові слова, змінюємо одним кліком на фразову відповідність. При цьому зміни будуть прийняті автоматично.

Кроки 1-4 по роботі з семантикою повторюємо для решти груп оголошень.

Загальна картина після цих маніпуляцій. Ми бачимо всі ключові слова, оскільки у нас вибрана рекламна кампанія, коли ми на рівні ключових слів.

Натиснувши на групу оголошень, ми побачимо ключові слова лише в цій групі.

Бачимо, що у нас є холодні (підкреслені червоним) і гарячі ключові слова. 

В групі оголошень “Дерматолог” тільки гарячі ключові слова

В групі оголошень “Лупа” тільки загальні інформаційні ключові слова

Навіть “лікування лупи” чи іншої хвороби, наприклад, “операція геморою”, або “консультація дерматолога” не будуть гарячим. Тому що за цими пошуковими запитами можуть шукати описи процедур, реферати тощо. І на ручних ставках чи максимум кліків трафік матиме багато нецільового.

Тому ми ділимо групи оголошень. Для “Дерматологія” створюємо нову групу і перетягуємо туди ключові слова без комерційних і географічних складових, масово їх виділивши.

Холодні групи вимикаємо на час дії ручної стратегії призначення ставок чи стратегії максимум кліків.

Створення пошукових адаптивних оголошень

При бажанні можете використати даний метод і для розширених текстових оголошень, але Google скоро вимкне можливість їх створення. Ось шаблон на адаптивні і на розширені текстові оголошення. 

Стовпчик A: Параметр (Заголовок, опис тощо)

Стовпчик B: Значення параметру 

Стовпчик C: Кількість символів у відповідному полі

Стовпчик D: Максимальна кількість символів в полі

В синій рамці загальні переваги вашої фірми. Вони можуть повторюватися у всіх оголошеннях. Я зазвичай додаю 6-7 переваг.

Також додайте заголовок формату {KeyWord:Дерматологія поруч з Вами}. Це динамічний заголовок. Дає можливість відобразити в результатах пошуку ключове слово, яке шукає користувач. В адаптивних оголошеннях при малій кількості ключових слів його можна і не використовувати, але якщо не можна прописати оголошення так, щоб охопити всі наявні в групі ключові слова, а саму групу по сенсу вже не поділиш, то динамічний заголовок може підвищити якість адаптивного оголошення.

В решту заголовків вставте ключові слова з групи оголошень. Це можна зробити виділивши скопіювавши з Google Ads Editor в Excel всі ключові слова.

Для описів використайте переваги з посадкової сторінки. Скопіюйте і додайте до заклик до дії.

В Path 1 і Path 2 додайте релевантну інформацію. В кінці вставте посадкову сторінку.

Виділіть стовпці A і B, натисніть ctrl+C, виділіть порожню клітинку, зробіть дії, як на 

зображенні.

Після чого знову натисніть ctrl+C на автоматично виділеній після попередньої вставки області і в розділі оголошення в потрібній групі оголошень зробіть масове вставляння

Обов’язково перевірте чи немає порожніх місць в шапці таблиці. Якщо таке є, оберіть в спадному меню потрібний параметр.

Натисніть кнопку “Обробити” і “Завершити і переглянути зміни”.

Повторіть всі вказівки в даному розділі для решти груп оголошень.

Додавання аудиторій

Перебуваючи на рівні аудиторії, оберіть створювану рекламну кампанію і натисніть “Додати аудиторію”, “На рівні кампанії”.

Натисніть праву кнопку миші, “Розгорнути все”.

Після чого натисніть ctrl+A і “ОК”. Повторіть додавання для вкладок виділених червоним.

Додавання розширень

В Google Ads Editor легше, ніж в веб інтерфейсі Ads додавати різноманітні розширення

Додайте 4 типи розширень.

Публікація і налаштування ключових слів

Опублікуйте зміни


Буде неопубліковано 46 аудиторій. Це тому що Google додав ці аудиторії в редактор Google Ads Editor, але не додав у веб інтерфейс. 

Можна просто їх видалити, відсортувавши по помилкам і виділивши всі помилкові.


Підіб’ємо підсумки

З першого погляду може здатися, що все дуже складно. Але, запустивши 2-3 кампанії цим методом, надалі ви будете економити близько 40% часу у порівнянні з роботою у веб інтерфейсі Ads.