PPC Всі статті

Facebook Graph API

Игорь Морозов
25.08.2020
3925
0

У цій статті ми розповімо про одну з безлічі можливостей Facebook Graph API, а саме — отримання інформації про всі можливі інтереси для детального орієнтування на FB, в тому числі «приховані».

Вся стаття буде поділена на три основні блоки, які відповідають на наступні питання:

 • Що таке Facebook Graph API і як його налаштувати?
 • Як працювати з основними типами запитів на сервер?
 • Яке призначення у цього інструменту і як це може нам допомогти?

Що ж, давайте розбирати всі ці питання по порядку.

Facebook Graph API — це основний інструмент для завантаження даних на платформу Facebook і їх отримання звідти. За допомогою API Graph ми можемо швидко отримати всі дані для детального орієнтування, публікувати нові історії, управляти рекламою і багато іншого.

Налагодження та підготовка до роботи із запитами.

 1. Перед початком роботи з Facebook Graph API знадобиться додаток. Створити його можна за посиланням https://developers.facebook.com/apps/. Робиться це в два кліка. Обираєте абсолютно будь-який тип додаток і клікаєте створити.
 2. За допомогою Graph API Explorer (https://developers.facebook.com/tools/explorer) можна будувати і виконувати запити API Graph, а також переглядати відповіді на них (для додатків, в яких вам призначена роль адміністратора, розробника або тестувальника).
 3. Обираємо додаток, генеруємо маркер доступу і все готове до початку роботи із запитами.
Можливості Facebook Graph API фото 1

Для відправки запитів вам не будуть потрібні навички програмування, не потрібно буде розбиратися в технічній документації та інше.

Як працювати з основними типами запитів на сервер?

Коли ми шукаємо інтерес в Ads Manager, Facebook запропонує нам до 25 інтересів відносяться до основного пошуковому інтересу. Ці інтереси для всіх однакові. Тобто, він не оптимізує видачу під кожного користувача і, наприклад, за запитом «реклама» у всіх буде однакове перерахування рекомендацій. Це не завжди добре і актуально. Але, допомогою запитів через FB API Graph ми можемо отримати ширшу картину.

Основні переваги:

 • відсутність обмежень (повний перелік інтересів);
 • наявність прихованих інтереси (ті, які ви не знайдете в Ads Manager вручну якщо не знаєте назву самого інтересу).

Детально, ми розглянемо два методи (інтереси в рекламі і рекомендації по цим інтересам) за допомогою яких можна буде швидко знаходити і тестувати нові аудиторії для майбутніх кампаній.

Але, API Graph надає ще два методи пошуку інтересів (інтереси, поведінкові дані, посади, сімейний статус і рекомендації з цих всіх категоріях). Про них ми також розповімо, але не повністю. Бажають отримати повну інструкцію настройки можуть написати нам;)

Перший метод — adinterest

На сторінці https://developers.facebook.com/tools/explorer в рядку запиту пишемо: ssearch?type=adinterest&q=поисковой_запрос

Можливості Facebook Graph API фото 2

Поисковой_запрос — по аналогії з пошуком в Ads Manager з детального таргетингу пишемо будь-який інтерес / частину інтересу (якщо не знаємо як пишеться або хочемо дізнатися всі можливі варіанти інтересу)

Наприклад, пошуковий запит «Автомобіль», в Ads Manager нам дасть 25 рекомендацій з урахуванням регістра, виключно з початком відповідним словом «Автомобіль», коли запит нам покаже і такі варіанти як: «Класичний автомобіль», «Спортивний автомобіль», «Гібриди» і багато іншого.

Другий метод — adinterestsugestion

Запит має такий вигляд:

search? type = adinterestsuggestion & interest_list = [ “Назва інтересу”, “Назва інтересу”]
Даний метод ідеально взаємодіє з попереднім, тому що він надає нам список рекомендованих інтересів. Головна відмінність даного методу – можна писати відразу кілька інтересів, в лапках, через кому. Наявність квадратних дужок обов’язково, навіть якщо інтерес буде один. Дізнатися точну назву нам допоможе попередній метод, тому в зв’язці ми можемо отримувати абсолютно всі рекомендовані інтереси.

Наприклад, якщо ми в Ads Manager виберемо інтерес «Реклама», Facebook, на відміну від запиту з усіма інтересами не порадить нам такі інтереси як «Типографія», «Ілюстрації» та інші подібні інтереси так чи інакше пов’язані з запитом.

За допомогою подібних маніпуляцій із запитами ми знайшли і використовуємо такі інтереси як: «Семплінг», «Система зберігання даних в мережі» та інші.

Третій метод – adTargetingCategory

Запит має такий вигляд: search /? Type = adTargetingCategory & class = название_класса
Деякі варіанти класів: ‘interests’, ‘behaviors’, ‘demographics’, ‘life_events’.
Даний метод допоможе знайти ID інтересу / поведінки / події з життя для подальшого використання в API.
Головна відмінність даного методу — не потрібно знати ніяких назв, окрім класу* який ми вибираємо.

*Якщо клас й вказати — відповідь буде з усіма можливими класами (доп.інтереси НЕ враховуються), тільки перелік всіх позицій з Ads Manager але в JSON-форматі, для подальшого використання назви + ID

Четвертий метод – targetingsuggestion

Запит має такий вигляд: act_ (account_ID) / targetingsuggestions? Targeting_list = [{ “type”: “type_name”, “id”: number}, { “type”: “type_name”, “id”: number}]
Account_ID — айди вашого рекламного облікового запису, можна дізнатися в настройках компанії в БМ.
Даний метод пропонує таргінг рекомендації, на основі інтересів може запропонувати і посаду і поведінку.
Головна відмінність даного методу — потрібно знати тип і ID, дізнаємося їх з попередніх методів / виписуємо ті які часто використовуємо (надам потім доступ до таблички з великою кількістю вивантажених назв і айди для майбутніх запитів).
Наявність квадратних дужок обов’язково. Так само, кожен новий тип це об’єкт, тому беремо його в фігурні дужки, лапки як за прикладом, міняємо тільки вміст всередині лапок ‘type_name’ і міняємо number на конкретне числове ID. Але дізнатися точну назву нам допоможе попередній метод, тому в зв’язці ми можемо отримувати абсолютно всі рекомендовані інтереси.
Приклад на пошук рекомендацій щодо інтересу «Нерухомість»:
act_Ваш_рекламный_айди/targetingsuggestions?targeting_list=[{‘type’:’interests’,’id’:6003578086487}]&limit=100

Яке призначення у цього інструменту і як це може нам допомогти?

За допомогою такого інструменту як FB Graph API ми змогли знайти нові, навіть для себе (досвід в Facebook більш 4 років і +100 проектів), інтереси, подивитися на стандартні рекомендовані Facebook інтереси під іншим кутом. За допомогою двох перших методів, які ми розбирали, ви можете знайти будь-який інтерес для подальшого використання.

Використання FB Graph API корисно, коли:

 • нам потрібно звузити аудиторію (використовувати не найпопулярніші інтереси);
 • коли ми не хочемо конкурувати на аукціонах найпопулярніших аудиторій;
 • нам потрібно провести нові тести (а можливо і багато тестів), але ми не знаємо все інтереси.

Відразу можна отримати доступ до повного асортименту інтересів і дивитися широко на вибір відповідної аудиторій.
У відповіді отриманій з сервера вказується повний шлях інтересу (якщо це не доп.інтерес), що корисно для новачків, які можуть не знати, де знаходиться інтерес.

Ігор Морозов
Facebook PPC фахівець

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку