SEO Всі статті

Аутріч: як робити розсилку і для чого вона потрібна

Алексей Утенко
Олексій Утенко Seo-specialist
29.06.2021
1627
0

Аутріч – процес отримання посилань, через пряму комунікацію з представниками цільового майданчика.

 

Зараз існує дуже багато бірж посилань – таких, як Miralinks, Gogetlinks, Prnews, PRposting, Pr.sape та ін. Як ми знаємо, що пошукові системи ведуть боротьбу з “чорними” методами просування сайтів вже багато років. На біржах посилань можна купувати посилання, але немає гарантії того, що вони будуть “вічними”. Та й на особистому досвіді часто стикався з тим, що ці біржі через тривалий час вичерпуються за своєю ефективністю. Мова про те, що коли SEO-оптимізатор веде проекти з великим бюджетом на побудову посилального профілю, у бірж посилань з часом просто закінчуються унікальні майданчики для розміщення статей, а якісних нових – надходить дуже мало. Під унікальністю мається на увазі, що наша стаття раніше не розміщувалася на даному ресурсі. 

Також за допомогою аутріча у веб-майстрів ми можемо отримати можливість розмістити нашу статтю за вигідною ціною, що дозволить заощадити бюджет на додаткові інші ресурси для розміщень наших статей. Таким методом ми отримаємо більш швидке зростання нашого сайту в пошуковій видачі.

 

Аутріч це білий метод створення посилань за допомогою e-mail. При цьому важливо використовувати індивідуальний підхід. Сьогодні поштові сервіси легко відстежують спам і коли лист потрапляє в цей розділ – його просто не бачать і тим самим не читають. Тоді більшість фахівців починають замислюватися про малоефективність такого методу лінкбілдінга. У даній статті я розповім як почати робити аутріч розсилку, знайти підходящі сайти для розміщення, а також як правильно комунікувати з веб-майстрами. 

Сам аутріч будемо робити на прикладі сайту https://budcapital.ua/ 

 

Для початку нам потрібно зібрати ті самі майданчики для розсилки листів.
1. Перше що потрібно зробити, це взяти інформаційні запити, орієнтуючись за частотністю в Планувальнику ключових слів (Google Ads)
Наші ключові запити будуть наступні:
“Як вибрати квартиру в новобудові”
“Як вибрати жк”
“Як вибрати поверх в новобудові”

Для пошуку сайтів на яких ми хочемо розміститися – нам знадобиться програма “Netpeak Checker”.

1.1) Заходимо, натискаємо “Парсер ПС”

1.2) У вікні списку запитів вставляємо наші запити, зібрані раніше

1.3) У налаштуваннях вибираємо пошукову систему, і кількість результатів “Максимум”. Попередньо прибравши позначки парсинг сніпетів за типами “Відео” та “Зображення”.

1.4) Натискаємо “Старт”. Чекаємо коли спарсить наші сайти. У фільтрах можна прибрати додаткові сміттєві слова (Сайти). Це різноманітні соц. мережі, домени зарубіжні та ін. Наприклад Vk, Odnoklassniki, Pinterest, FB, .ru, .de

1.5) Коли відфільтрували від зайвого сміття, натискаємо Експорт і вивантажуємо собі CSV файл.

  1. Далі вручну знову відбувається етап сортування. Ми переглядаємо очима, які сайти фільтр не торкнувся, або ми забули згадати.
  2. Всі сайти які ми відсортували, копіюємо і йдемо в сервіс.
  3. Натискаємо “Новий проект”, “Перевірка довільних посилань”, заливаємо всі наші урли, і натискаємо “Далі”.


5. 
Вибираємо основні параметри сайту, а також нижче проскролив у нас буде пункт ДАНІ MCAFEE WEBADVISOR, і вибираємо “Категорія веб-сайту”.

6. Підтверджуємо проект і отримуємо дані по сайту. Викачуємо їх в форматі CSV. В екселі фільтруємо за тематикою і вибираємо потрібну тематику. У колонці по тематиці сайту, за нашим прикладом підходять сайти: Нерухомість, блоги, новини. Завжди орієнтуємося по тематиці нашого сайту для якого будемо робити аутріч. Також дивимося на заспамленість майданчиків.

  1. Далі ми оцінюємо наші сайти в сервісі. У пакетному аналізі можна подивитися трафік, траст (DR).
  2. Всі дані копіюємо собі в файлик гугл Докс, і додаємо колонку Email для подальшого парсингу поштових адрес цих самих сайтів.
  3. Йдемо знову в Netpeak Checker для парсинга Email адрес.

9.1) У графі справа “On-page” ставимо галочку “Email-адреси”.

9.2) Завантажуємо в поле наші відфільтровані по тематиці урли з сервісу для парсинга адрес, натискаємо Старт.

І також їх експортуємо. Експортуємо і беремо дані тільки по “On-page” Email адресам.

9.3) Як ми бачимо на скріншоті, що програма безліч сайтів не змогла cпарсити. Це потрібно робити вручну заходячи на сайт і знаходити контакти, також варто врахувати що іноді програма копіює не цільові адреси. Якщо ж на сайті немає ніяких контактів, або ж вони закриті від сторонніх очей, можна спробувати вийти на пряму до власника сайту, витягнувши поштову адресу за якою реєструвався домен сайту (Who is). Допоможе в цьому нам такий сервіс як https://www.nic.ru/whois/ 

10. Наступний крок полягає в “прогріванні” домену пошти, щоб листи не потрапляли в спам і т.д.

10.1) Для початку можна своїм перевіреним людям відправити листа з непрогрітого домену (нашої створеної пошти).

10.2) 14 днів в середньому прогрівається домен – для початку ми відправляємо не більше 100 листів в день.

10.3) Коли листи у одержувачів потрапляють в спам – їх можна внести в білий список.

10.4) Шаблон листа для прогрівання не принциповий, припустимо:

“Добрий день, (Ім’я одержувача). Мене звати (Ім’я). Дуже зацікавила Ваша електронна пошта. На даний момент я прогріваю домен і хотів би щоб ви прочитали його і додали в білий список схвалених листів. Дякую.

10.5) Також важливо для прогрівання і подальшого аутріча брати до уваги стоп-слова. Приклад таких слів можна переглянути за посиланням: https://www.unisender.com/ru/blog/idei/stop-words/.

11. Коли починаємо аутрічити і відправляти листи, потрібно дотримуватися наступного плану

11.1) 7-9 слів в темі листа, можна в листі припуститися помилки. Інакше алгоритми Гугла, швидко відрізнять що це розсилка і забанять Вас.

11.2) Ніколи не писати зі зверненням в листі, типу Марія Іванівна, Геннадій Петрович. Інакше такі листи просто не читаються. Просто пишемо: Добрий день, Костянтин. Мене звуть … і т.д.

11.3) План і рекомендації до листа:

11.3.1) Привітання

11.3.2) Похвала / “подлізон”. (У тебе класний сайт / блог / хороший траст і т.д.

11.3.3) Розповісти “хто ви”, “ким являєтесь”, “яку вигоду ви даєте”. А після цього чого ви від нього хочете.

Приклад листа для веб-майстра:

Тема листа:

Питання по розміщенню статті

Лист:

Добридень!

У вас якісний новинний ресурс.

Мене звуть Олексій, я представляю компанію https://budcapital.ua/ – надійний забудовник, який займається будівництвом сучасних житлових комплексів в місті Києві. Ми хотіли б написати для Вашого сайту статтю про житлові комплекси: особливості, переваги і т.д для вашого блогу, якщо Ви зможете поставити посилання на наш ресурс в даній статті.

Яка вартість даної пропозиції?

Для зручності по можливості відповідайте на пошту, так як не завжди є можливість розмовляти по телефону.

З повагою, Олексій.

Менеджер сайту budcapital.ua

  1. Переходимо в сервіс Remail. https://app.remail.io/12.1 ) Перше що потрібно зробити це створити компанію. Натискаємо Compaign, потім New campaigns.

 

12.2) Далі вибираємо пошту з якою хочемо робити розсилку. В акаунті можна підключити до 3-х поштових скриньок, і натискаємо наступний крок.

12.3) Вибираємо тип “New Email”.

Значення Drip можна НЕ вибирати. Дріп створений якщо Ви хочете між розсилками вставляти якусь акцію, або спец. пропозицію, новинну розсилку.

У графі Subject – Вказуємо тему. Не ставимо знаки допустимо (???) або (!!!) – інакше лист потрапить в Спам.
Вставляємо наш шаблон (сам лист який хочемо відправити).

Натискаємо Send test Email – для того щоб подивитися як буде виглядати наш лист. Воно відправиться Вам на вашу поштову скриньку. Повідомить що лист надіслано. І натискаємо Save.

12.4) Крок 2. Це наш розклад відправлення листів.

Натискаємо Next.

Натискаємо New Schedule. Називаємо його.

Вибираємо дні в які будемо відправляти. Вибираємо повзунком час. Вибираємо проміжок. Якщо відправляємо 100 листів – вони можуть відправитись за 1-2 години. Якщо 500 – годин 8-9.

Внизу вибираємо таймзону. І зберігаємо. Натискаємо Next.

12.5) Наступний крок – підвантажуємо контакти. У нашому випадку – це ті які витягнув Чекер. Або також можна вводити руками – але це тривалий процес.

Натискаємо Add Contacts

Далі Import CSV / XLS і вибираємо наш файл.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: Вивантаження через CSV / XLS файл дозволяє завантажити до 10 тис. Контактів.

Контакти в Екселі повинні бути сформовані таким чином:

Email адреса в першій колонці | Ім’я контакту в другій.

Якщо ж Ви не знаєте ім’я одержувача, можна підтягнути, припустимо “Добрий день” – в другу колонку до всіх контактів.

Також є помилкою, коли в одному рядку вказано 2 email адреси через кому.

Приклад:

Далі у нас з’являється вікно де ми вибираємо Email і First Name в такому пріоритеті. І натискаємо Import.

Далі у нас коли завантажились контакти – з’являється наступна іконка. Де ми бачимо як контакти успішно завантажені. У разі помилок., він вкаже скільки помилок містить файл – і його можна також завантажити: (Не звертайте увагу на скріншот, тому що сервіс мав баг в даний момент) (замість нуля у Вас будуть кількість залитих контактів. Натискаємо Hide. 

Далі бачимо як контакти завантажилися, і натискаємо Next.

12.6) На наступному кроці ми бачимо ланцюг листів, або в даному випадку тільки один лист (тому що це разова розсилка). Внизу налаштування за замовчуванням не чіпаємо. Можемо зберегти цей лист як шаблон натиснувши Save, або ж просто натискаємо Launch.

На наступному кроці ми бачимо що наша компанія по розсилці запущена, повзунок активний. І на цьому наш мануал добігає кінця. Листи за вказаними тимчасовими діапазонами почнуть розсилатися.

Коли листи будуть відправлені одержувачам – статус буде вказувати Finished.

ВАЖЛИВО! Якщо ми хочемо продовжити відправляти розсилки по одному проекту – важливо щоб він був у статусі Актив, тоді будуть листи відправлятися новим клієнтам – якщо статус Фініш – буде відправка і старим і новим.

Краще за все створювати нову компанію.

Заключне слово

У даній статті ми робили акцент на максимальну автоматизацію всього процесу за допомогою сервісу “Remail”, який потребує щомісячної оплати. Якщо ж ми хочемо мінімізувати наші витрати – можна робити розсилки вручну, ціною цього буде наш витрачений час. Також важливо розуміти, що бажано вручну відправляти від однієї поштової адреси приблизно 20 листів в годину. В результаті якщо за місяць ми домовимося про розміщення на 15-20 майданчиках для одного проекту – це буде відмінним показником результату нашої роботи.

Щоб аутріч був результативним, потрібно грамотно підійти до відбору сайтів-донорів, визначиться з метою кампанії, мати добре написані шаблони відповідей і опрацювання різних заперечень, вміти вести переговори з веб-майстрами, власниками сайтів, блогерами і журналістами.

Дуже важливим аспектом є правильне складання технічного завдання для копірайтерів. Це прискорить процес написання і подальше розміщення статей на сайтах-донорах.

Дотримуючись цих правил, Ви отримаєте якісні, природні посилання від донорів на Ваш ресурс, покращите в цілому імідж бренду і успішно зможете реалізувати SEO стратегію.

 

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку