SEO Всі статті

Аналіз сайту безкоштовно за допомогою Google таблиць: вилучення даних проекту за допомогою формул

Анастасия Шитько
Анастасія Шитько SEO-спеціаліст
27.10.2020
2459
0

В процесі пошукової оптимізації проекту SEO-фахівцю доводиться працювати з великим об’ємом даних. Для вирішення таких завдань використовуються електронні таблиці. На заміну оффлайн таблицями прийшли Google таблиці, з якими можна працювати онлайн, без хвилювання про втрату даних або останніх змін. Google Sheets зручні у використанні та зберігають зміни в режимі реального часу.

Спростити роботу з даними допоможуть формули. В Google таблицях є безліч корисних формул для сортування, об’єднання, поділу, додавання і пошуку даних в таблиці, і багато інших. Використання формул значно полегшує і зменшує час виконання завдань.

З точки зору завдань, щодо оптимізації сайту для пошукових систем, SEO-фахівцю може стати в нагоді безліч формул, за допомогою яких можна очистити, кластеризувати, інтегрувати дані. Але не всі знають про те, що таблиці Google можна використовувати для імпорту даних сайту.

SEO аудит сайту за допомогою Google sheets

Технічний SEO-аудит сайту необхідний і обов’язковий етап для будь-якого проекту. Проведення аудиту є основою для виявлення подальшої стратегії і етапів оптимізації. Для аналізу і парсинга даних з сайту існує безліч корисних ресурсів, таких як краулери Screaming Frog SEO, NetPeak Spider, Visual SEO Studio та інші. Але не завжди є потреба звертатися до допомоги краулерів, адже деякі їх функції можна виконати за допомогою функцій вбудованих в Гугл таблиці.

Розглянемо, які формули і можливості таблиць є корисними для SEO. Імпортувати дані з коду веб-сторінки допоможе формула ImportXML. Ця формула містить два аргументи:

 1. URL-адресу документа, який вказується в дужках – (URL-адреса);
 2. запит Xpath, в якому зазначено який саме фрагмент з коду сторінки необхідно витягти.

Готова формула ImportXML матиме такий вигляд:

=importxml ( URL; “запит Xpath”)

Наприклад для вивантаження з веб-сторінки, що вказана в комірці таблиці A2 елементів, що містяться в тезі <(li)> … <(/ li)> використовується наступна формула:

=importxml (A2; “//li”)

За допомогою Гугл таблиць можливо реалізувати імпорт даних різного формату, таких як:

 • дані з інших таблиць;
 • таблиці або списки з веб-сторінок;
 • метадані сторінки;
 • заголовки H1-H6;
 • вміст тега Robots;
 • канонічні сторінки;
 • посилання на сторінці – вхідні / вихідні;
 • вміст різних розміток в коді.

Таким чином можна автоматизувати витяг потрібних даних зі сторінки та не робити це вручну, коли наприклад потрібно перевірити окремі веб-сторінки сайту. Важливо враховувати, що дані, котрі імпортуються з веб-сторінки, завантажуються при відкритті таблиці. Це дуже зручно, коли потрібно простежити чи були зміни на сторінках або впровадження необхідні правки. Також дані функції чутливі до регістру в назві тегів, наприклад, якщо у формулі буде задано Description, а в коді сайту description, то формула не спрацює.

З мінусів використання даного методу варто відзначити, що завантажувати великі обсяги даних за допомогою формул в одній таблиці не вийде, буде необхідно розділити дані на кілька таблиць.

Імпорт метаданих title, description і заголовків H1-H6 сторінок

Одним з повсякденних завдань в процесі аналізу сайту і перевірки оптимізації сторінок є парсинг мета-даних, що містяться в title і description сторінки. Таким чином можливо швидко простежити зміни або порівняти наявні на сторінці метадані з необхідними.

Для виконання цього завдання допоможуть функції наступного вигляду:

 1. Визначити title сторінки:
=importxml (URL; “//title”)

Наприклад, для отримання контенту тега title сторінки – https://svitsoft.com/ru/blog/chto-nuzhno-znat-pry-podbore-tehov-dlia-youtube-kanala-y-vydeorolykov/ , зазначеної в осередку A2, необхідно додати в таблицю наступний фрагмент:

URLTitle
https://svitsoft.com/ru/blog/chto-nuzhno-znat-pry-podbore-tehov-dlia-youtube-kanala-y-vydeorolykov/ =importxml (A2; “//title”)

Після завантаження даних Google Sheets отримаємо:

 1. Визначити description сторінки:
=importxml (URL; “//meta[@name=’description’]/@content”)

Наприклад, для отримання контенту мета-тега description сторінки – https://svitsoft.com/ru/blog/audyt-podriadchyka-dlia-optymyzatsyy-yly-chto-nuzhno-znat-o-rabote-seo-spetsyalysta-na-karantyne/ , зазначеної в осередку A2 додаємо в таблицю:

URLTitle
https://svitsoft.com/ru/blog/audyt-podriadchyka-dlia-optymyzatsyy-yly-chto-nuzhno-znat-o-rabote-seo-spetsyalysta-na-karantyne/=importxml (A2; “//meta[@name=’description’]
/@content”)

Результат:

 1. Визначити заголовки H1-H6 сторінки:
=importxml (A2; “//h1”)
=importxml (A2; “//h2”)
=importxml (A2; “//h6”)

Наприклад для вилучення заголовків H1 і H2 сторінки – https://svitsoft.com/ru/blog/chto-nuzhno-znat-pry-podbore-tehov-dlia-youtube-kanala-y-vydeorolykov/ в таблицю необхідно вставити дані:

URLЗаголовок H1Заголовок H2Заголовок H3
https://svitsoft.com/ru/blog/chto-nuzhno-znat-pry-podbore-tehov-dlia-youtube-kanala-y-vydeorolykov/=importxml (A2; “//h1”)=importxml (A2; “//h2”)=importxml (A2; “//h3”)

Результат:

Імпорт вмісту тега Robots сторінки

Часом виникає необхідність дізнатися чи були внесені вказівки для роботів пошукових систем за допомогою додавання тега Robots на сторінки і впоратися з цим завданням, допоможе чергова функція Google таблиць:

=importxml (URL; “//meta[@name=’robots’]/@content”)

Наприклад, щоб дізнатися які значення прописані в тезі Robots для сторінки

 https://svitsoft.com/ru/blog/kak-uvelichit-organicheskij-trafik-na-114/ застосуємо формулу виду:

URLCanonical
https://svitsoft.com/ru/blog/kak-uvelichit-organicheskij-trafik-na-114/=importxml (A2; “//meta[@name=’robots’]/@content”)

Результат:

Витяг канонічних сторінок

Для імпорту з HTML коду сторінки вмісту canonical знадобиться формула наступного виду:

=importxml(URL ; “//link[@rel=’canonical’]/@href”)

Наприклад, для отримання канонічної сторінки зазначеної для – https://svitsoft.com/ru/ необхідно застосувати наступну формулу:

URLCanonical
https://svitsoft.com/ru/=importxml(A2 ; “//link[@rel=’canonical’]/@href”)

Результат:

На цьому функції Google таблиць, котрі є можливим застосувати для роботи SEO-фахівця не закінчуються. Можливості Xpatch, що закладені в основу формул імпорту даних з коду сторінок, різноманітні. Таким чином можна отримати практично будь-який вміст HTML коду сторінки.

Анастасія Шитько
SEO-спецiалiст

Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку