Дослідження ключових слів. Як правильно зібрати семантичне ядро для свого сайту?
Ключові слова є одним з найважливіших елементів будь-якої успішної стратегії пошукової оптимізації (SEO). Це слова або фрази, які користувачі вводять у пошуковий рядок, коли вони шукають в Інтернеті якусь інформацію або ж хочуть щось придбати. Вивчення та вибір правильних ключових слів для свого веб-сайту - це критичний етап оптимізації, який може значно покращити видимість вашого сайту у пошукових системах і призвести до збільшення органічного трафіку. В цій статті ми розглянемо важливість дослідження ключових слів та надамо поради щодо використання інструментів для цього процесу.
Особливості коректного зібрання семантичного ядра
Покращення видимості: Ключові слова визначають, на які запити ваш сайт може з'явитися в результатах пошуку. Якщо ви вибираєте правильні ключові слова, то збільшуєте шанси з'явитися на перших сторінках пошукових систем, що призведе до більшої видимості вашого сайту серед користувачів.
Цільовий трафік: Правильно підібрані ключові слова допомагають привертати цільовий трафік, тобто користувачів, які активно шукають інформацію або продукти, які ви пропонуєте. Це збільшує ймовірність конверсій та збільшує ефективність вашого веб-сайту.
Конкурентна перевага: Дослідження ключових слів дозволяє вам зрозуміти, на які запити конкурують інші сайти. В такому випадку на початку оптимізації ви можете використовувати менш частотні ключові слова, аби одразу отримувати трафік. Оскільки якщо ж ви націлитесь на високочастотні, готуйтесь до тривалої конкуренції на шляху до ТОП-10.
Поради для зібрання семантичного ядра
1. Використовуйте інструменти для дослідження ключових слів
Існують численні інструменти для дослідження ключових слів, які можуть вам допомогти знайти потрібні фрази. Найпопулярніші з них включають Google Ads, Ahrefs або Serpstat.
Кожен з цих інструментів мають свої недоліки та переваги. Таким чином:
Google Ads - найкраще рішення, якщо мова стосується кількості та якості ключових слів. Даний інструмент є від Google, тому там тільки найактуальніша інформація щодо частотності. Але він має й свої недоліки, наприклад аби отримати доступ, необхідно поповнити свій рекламний акаунт Google Ads. Також цей інструмент не дає інформацію для сенситивних тематик, таких як медицина, кібербезпека тощо.
Коротка інструкція, як користуватись Google Ads в плані пошуку ключових слів:
Ahrefs - хороший інструмент не тільки для пошуку ключових слів, а й для аналізу свого та сайтів конкурентів. Даний інструмент, на диво, має великий пул внутрішніх ключових слів, а також частотність близька до реальної, яку дає Google ads. Серед переваг, там можна знаходити ключові слова для чутливих тематик, а також наявність безкоштовної версії. Серед недоліків, безкоштовна версія має обмежену кількість ключових слів які показуються, а також порівняно висока ціна підписки.
Коротка інструкція як користуватись Ahrefs в плані пошуку ключових слів:
Serpstat - український інструмент пошуку ключових слів, аналізу сайтів та ще багато іншого. Серед переваг можна виділити доволі непоганий пул ключових слів для України, а також можливість пошуку запитів для чутливих тематик. Серед недоліків можна виділити не зовсім коректну частотність та малий пул слів для всіх інших країн окрім України.
Коротка інструкція як користуватись Serpstat в плані пошуку ключових слів:
2. Розширюйте список ключових слів
Не обмежуйтесь лише основними ключовими словами. Розширюйте ваш список ключових слів за допомогою схожих фраз, синонімів і довгих хвостів. Довгі хвости - це більш деталізовані запити, які часто призводять до вищого рівня конверсій.
Таким чином якщо ви хочете оптимізувати сайт по продажу телевізорів, то будь-який інструмент по ключовим запитам буде давати вам високочастотні ключові слова,як наприклад:
Таке ключове слово з 99% ймовірністю є надзвичайно конкурентним. Що означає, що найбільші гравці ринку вже є в ТОП-10, тому новому сайту буде надзвичайно важко досягнути такої ж позиції. На початку слід боротись за більш нішеві запити, наприклад - “купити дешевий телевізор + місто + район”, або “купити телевізор фізично в магазині в + місто + район” тощо.
3. Аналізуйте ключові запити конкурентів
Досліджуйте ключові слова, які використовують ваші конкуренти. Це може допомогти вам зрозуміти, які ключові слова успішно працюють у вашої аудиторії.
Хто як не конкуренти можуть вам показати ключові слова, на які вони спираються. А ми таким чином одразу можемо побачити з ким саме ми можемо конкурувати. Також слід зазначити, що мета теги - основне джерело найбільш очікуваних для конкурентів ключових запитів, приклад:
4. Постійно оновлюйте свій список ключових слів
Пошукова індустрія постійно змінюється, тому важливо постійно оновлювати ваш список ключових слів та вносити корективи в вашу стратегію SEO.
Пошукова оптимізація не є стабільною, оскільки сьогодні люди охоче гуглять “Buy TV”, завтра коли виходить нова модель відомого бренду, всі починають гуглити “Buy TV + марка + модель + діагональ”
Саме тому необхідно раз на півроку оновлювати семантичне ядро аби додавати нові категорії та нові ключові слова для існуючих категорій
5. Тестуйте та аналізуйте
Після вибору ключових слів і створення контенту по ним, важливо відстежувати їх ефективність за допомогою аналітики. Це дозволяє вам виявити найуспішніші стратегії та вносити зміни у свою оптимізаційну стратегію. Таким чином, якщо, наприклад ви ніяк не можете вийти в топ за якимось ключовим словом, треба обрати інше, можливо менш частотне. Таким чином ви зможете підвищувати трафік навіть не виходячи в ТОП по всім високочастотним запитам.
Отже, дослідження ключових слів - це невід'ємна частина успішної SEO стратегії. Правильний вибір ключових слів допомагає підняти ваш сайт на вищий рівень у пошукових системах і забезпечити стабільний цільовий трафіку. Не забувайте про постійний аналіз і апдейти вашого списку ключових слів, а також аналізу ваших прямих конкурентів.
Подібні статті
Всі статті