До списку всіх статей

Facebook Reach: як збільшити на > 540% завдяки SMM

#Smm
12.07.2023
73
Facebook Reach: як збільшити на > 540% завдяки SMM

Сьогодні, середнє органічне охоплення публікації на сторінці Facebook становить близько 5,20%. Таким чином, приблизно лише один із кожних 19 підписників побачить ваш нерекламований контент. 

У зв’язку з цим, вкрай важливо робити акцент на унікальності і різноманітності контенту, щоб отримати якомога більше залучення аудиторії.

Розглянуті приклади — Facebook-сторінки новобудов Києва та будівельна компанія клієнта.

Проблема: Зменшення охоплення сторінок та постів через одноманітність візуального контенту. 

Рішення: тестування різних видів ілюстративного контенту. За основу взяли “короля” контенту — відео.

Почали із самого простого — слайд-шоу та GIF-ки. Оскільки на серверах Facebook вони зберігаються у форматі mp4, алгоритми мережі збільшують їм органічне охоплення. 

Це мало певний результат і відгук, але значного покращення ситуації не дало. Вірогідно, це пов’язано із тим, що за нинішньою політикою Facebook краще ранжуються відео тривалістю від 1 хвилини, а найкращий варіант — відео тривалістю 3 хвилини та більше.

Під час експериментів ми збільшили органічний трафік на 49%. Пости, проілюстровані фотографіями, та слайд-шоу мали одну тему – хід будівництва ЖК. Ми проаналізували різницю в органічному охопленні між публікаціями з ілюстрованими слайд-шоу та відео. Тема дописів - переваги іншого клієнта ЖК.

Використовуючи ту саму сторінку в соціальних мережах, ми відстежували різницю в органічному охопленні між публікацією з відео та публікацією зі слайд-шоу. Тематика постів була ідентичною – фауна житлового комплексу – результат: збільшення органічного охоплення на 34%. Статистика дописів на сторінці показала ефективність відео вдвічі більше, ніж фото.

Ми вирішили додати кепшен-відео (відео із субтитрами). Результат виявився вражаючим: пости із відео, які були зняті безпосередньо для клієнта із власними кадрами, отримали у понад 5 разів більше охоплення, ніж пости, ілюстровані фотографіями та короткими GIF-ками.

(Органічне охоплення відео ЖК 1 із власними кадрами — 1013 осіб)

(Відео із власними кадрами ЖК 2 має органічне охоплення — 516 осіб)

У той самий час, відео, які були змонтовані зі стокових відеокадрів, мали значно гірші результати — охоплення було більше лише у 2 або менше разів.

(Відео зі стоковими кадрами на ЖК 1 клієнта  охопило 186 осіб)

(Відео ЖК 2 клієнта зі стоковими кадрами охопило 319 осіб)

Таким чином, ми вирішили залишити короткі слайд-шоу та GIF-ки лише для урізноманітнення фото-контенту та довгих кепшн-відео.

Висновок: Збільшення відео-контенту веде до збільшення залучення та взаємодії з аудиторією. Але на це впливає також якість та тривалість відео. Звичайне слайд-шоу не матиме такого охоплення, як, наприклад, професійно відзняте відео. Тому в ідеалі  необхідно замовляти професійні відеоролики.

Автор статті

Дмитро Мурга

Дмитро Мурга

SMM Director

Сподобалася стаття? Поділись

Посилання скопійовано