До списку всіх статей

Словник маркетолога / таргетолога

#Meta Ads #Smm #PPC
30.10.2023
153
Словник маркетолога / таргетолога

"CTR нашого оголошення зменшується. Варто спробувати новий креатив та активніше використовувати ретаргетинг" - після цієї фрази ви уявили уривок із медсеріалу, коли лікарі обговорюють, як врятувати пацієнта, у якого падає пульс і потрібна реанімація?

Але не потрібно панікувати, адже ми написали статтю, де зібрали головні терміни, які дадуть вам більше зрозуміли таргет та маркетинг в загальному. 

І так, почнемо.

Загальні поняття: 

 1. Лід - потенційний клієнт, який виражає зацікавленість у вашому продукті/послузі та надає свої контактні дані (наприклад, ім'я, адресу електронної пошти, номер телефону і т. д.). 
 2. Піксель - це фрагмент коду, який ви розміщуєте на вашому сайті. З його допомогою можна вимірювати ефективність реклами та вивчати дії людей на сайті.
 3. Оффер - торгова пропозиція, в якій чітко виражена вигода для клієнта.
 4. Конверсія - цільова дія, яку має виконати користувач на сайті. Це може бути покупка, заповнення контактної форми, перехід на сторінку з контактами, підписка, дзвінок і тд.
 5. LAL (look-a-like) - це функція рекламної платформи, яка дає змогу створювати цільові аудиторії, схожі на вже наявних клієнтів або підписників. Користувачі такої аудиторії мають загальні риси з вашими клієнтами і тому з більшою ймовірністю цікавляться вашою компанією.
 6. Ретаргетинг - демонстрація реклами людям, які вже знайомі з вашим брендом (наприклад відвідувачі сайту, ті хто переглядав відео на вашій сторінці Facebook, взаємодіяв з профілем в Instagram, і т.д.).
 7. Плейсмент - місце для розміщення вашої реклами (в Instagram/Facebook стрічка/сторіс, і тд)
 8. KPI (Key Performance Indicators) - ключові показники ефективності по досягненні запланованих цілей.

Ключові метрики: 

ER = взаємодії / охоплення * 100%

 1. Охоплення - кількість унікальних користувачів,  які побачили вашу рекламу.
 2. Покази - скільки разів користувач бачив вашу рекламу (деякі могли бачити декілька разів).
 3. Частота - середня кількість переглядів оголошення. Стежачи за показником частоти, ви зробите свої рекламні кампанії менш набридливими й підвищите їхню ефективність.
 4. CPL (Cost per Lead) - метрика, що оцінює вартість залучення окремого ліда. Іншими словами, це показник вартості кожного потенційного клієнта, який, наприклад, залишив контактні дії на сайті рекламодавця.

  CPL = витрати на рекламу / кількість отриманих лідів


 5. CPC (Cost Per Click) - ціна за клік. Ця метрика розраховується як відношення суми витрат до кількості кліків.
 6. CPM (Cost Per Mille) - вартість за 1000 показів вашої реклами
 7. CTR (Cost Through Rate) - показник "клікабельності" оголошення. % тих, хто клікнув на оголошення, від тих, хто його побачив.

  CTR = загальна кількість кліків за рекламним оголошенням / загальна кількість показів оголошення * 100%


 8. CPA (Cost Per Action) - показник, який допомагає компанії розрахувати, скільки коштувало залучення 1 користувача, який здійснив цільову дію на сайті. Дії можуть бути різними: дзвінок компанії, відправлення форми заявки, підписка на email-розсилку, перехід у соцмережі бізнесу та інше.

  CPA = вартість реклами / кількість цільових дій, які здійснили користувачі


 9. СR (Conversion Rate) (коефіцієнт конверсії) - це % користувачів, які здійснили цільову дію (зареєструвалися, підписалися на розсилку, заповнили форму, оформили покупку) до загальної кількості відвідувачів сайту.

  CR = Число відвідувачів, які здійснили цільову дію / Загальна кількість відвідувачів *100%


 10. ROAS (Return On Advertising Spend) - показник ефективності або рентабельності рекламних кампаній. Він визначає, скільки грошей компанія отримала від витраченого бюджету на рекламу.

  ROAS = (прибуток / витрати) * 100%


 11. ROI  (Return On Investment) - коефіцієнт рентабельності інвестицій, який допомагає розрахувати окупність вкладень у проєкт. Дає змогу визначити ефективність витрачених коштів. 

  ROI = (Дохід з проєкту - Витрати на проєкт) / Витрати на проєкт * 100%

  Відмінність ROAS від ROI полягає в тому, що ROAS враховує тільки доходи, отримані від реклами, а ROI враховує всі доходи компанії.

 12. LTV (Lifetime value) - сукупний прибуток, який отримує компанія від одного клієнта за весь час співпраці з ним. 

  Наприклад, клієнт Х купив на День Народження іграшку дитині, прибуток від якої склав $50; влітку придбав гойдалку з вашою маржею $125, а ще через рік – гамак з прибутком для вас $15. На залучення цього клієнта за допомогою реклами ви витратили $33. Таким чином, разом його LTV склав: 50 + 125 + 15 – 33 = $157.

  LTV = середній чек * середній час роботи з одним покупцем


 13. VTR (View Through Rate) - це показник, який використовується у відеорекламі та дозволяє оцінити ступінь її зацікавленості. Це метрика, яка вимірює відсоток користувачів, які переглянули рекламне відео до кінця або на певний відсоток його тривалості. Чим вищий VTR, то більша ймовірність того, що реклама призведе до бажаної дії від користувача, наприклад, переходу на сайт або купівлі товару.

  VTR = (кількість переглядів до кінця відео / загальна кількість переглядів) * 100%


 14. ER (Engagement Rate) - показник залученості або активна аудиторія вашої сторінки. ER у соціальних мережах вимірюється у відсотках і показує, яка кількість підписників акаунта реагує на пости.

Висновок:

Тримайте цей словник під руками, адже ви будь-коли зможете підглянути в нього і використати в роботі.  

Розуміння та використання слів і виразів із цього словника - важливий крок до успіху в рекламі та маркетингу.

Автор статті

Катерина Брожко

Катерина Брожко

Meta Ads Specialist

Сподобалася стаття? Поділись

Посилання скопійовано