До списку всіх кейсів

Як польським забудовникам продавати більше покупцям зі Східної Європи?

#Marketing
04.09.2023
237
Як польським забудовникам продавати більше покупцям зі Східної Європи?

Як польським забудовникам продавати більше покупцям зі Східної Європи?

З початком війни в Україні спостерігається значне зростання попиту серед україномовного і російськомовного населення на оренду та покупку житлової нерухомості в Польщі. З 2016-го року, українці стали найбільшою групою інвесторів у польську нерухомість серед іноземців, а в минулому році, кількість українців, які придбали житло у Польщі, зросла на 35% у порівнянні з 2021-м роком. Кількість білорусів зросла на 83%. 

За даними управління соціального страхування ZUS, офіційно працевлаштовані вже 739 тисяч українців, тобто більше половина з тих, хто отримав PESEL (грудень 2022-го року). Від початку війни в Україні до кінця червня 2023 року в базі CEIDG зареєстровано 29,4 тис. Українські ФОП. 

Окрім того, падіння попиту у 70% на ринку первинної житлової нерухомості України (дані Ernst & Young та Forbes Ukraine), змушує деяких гравців ринку первинної нерухомості до експансії в суміжні країни, насамперед, до Польщі.

В той же час, конкуренція у маркетингу в цій ніші є низькою, що дає можливість новим гравцям агресивно заходити на цей ринок. Але чи готовий ринок Польщі до підвищення попиту з боку покупців Східної Європи?

Ми проаналізували 1000+ запитів у Google, META, а також сайти та відділи продажів топ-20 польських забудовників. Результат, якого ми дійшли — україномовне і російськомовне населення Польщі та потенційні інвестори не отримують достатньо інформації для остаточного прийняття рішення щодо покупки чи оренди житла. Чому так відбувається, розбираємо нижче. 

Що показав аналіз Google та МЕТА 

1. Зростання потреби та зацікавленості. Запити українською та російськими мовами в категорії “нерухомість Польщі” щодо придбання житла у Польщі у Google продемонстрували зріст у 240% ( 518710 на місяць у 2022-му році проти 214480 на місяць в 2021-му).

Топ ключові запити в категорії "Нерухомість в Польщі"
За 7 місяців 2023-го року кількість цих запитів становила 53 490
 

2. Низька маркетингова конкуренція. Вартість кліка для рекламодавців, що хочуть продати нерухомість у польській столиці у чотири рази дешевша, у порівнянні із тим, скільки це коштує для забудовників столиці України ( 79,24 UAH = 8,90 PLZ). Насамперед, як було зазначено напочатку, це свідчить про низьку маркетингову конкуренцію на польському ринку, що дає можливість агресивно заходити на цей ринок новим гравцям. 

Конкуренція в контекстній рекламі в категорії "Нерухомість в Польщі"

Середня ціна кліку на кінець серпня 2023-го року складає 14, 02 UAH (1,56 PLZ). 

Це характерно як для первинного, так і для вторинного ринку нерухомості. На один рекламний запит припадає 2,8 рекламних оголошень на ринку вторинної нерухомості, і 2,2 на ринку польських новобудов.

3. Понад 1,2 мільйони нових пристроїв у META. У Facebook та Instagram у 2022-му році на території Польщі додалось 1,233,600 пристроїв з українськомовною та російськомовною розкладкою. Згідно аналізу на базі топ-20 забудовників Польщі, 40% взагалі не запускають рекламу у Facebook, і лише 5% запускають рекламу, орієнтовану на російськомовну\україномовну аудиторію.

Що показав аналіз сайтів та відділів продажів забудовників 

Лише 10% з когорти дослідження мають російськомовну чи україномовну версію сайту, 20% мають російськомовних чи україномовних консультантів, і 35% вхідних запитів було просто проігноровано через те, що у відділах продажів не підняли телефонну слухавку у робочі години і згодом не перетелефонували.


Аналіз сайту і відділу продажу забудовників

35% проігнорованих вхідних дзвінків — це величезні цифри, здатні звести нанівець будь-які маркетингові зусилля бізнесу. До того ж, саме ця цифра в дослідженні не кореліються безпосередньо лише з покупцями зі Східної Європи, а стосуються в цілому організації роботи відділів продажів. Для мінімізації збитків в таких ситуаціях, необхідно використовувати системи коллтрекинг та наскрізної аналітики, які дають змогу не втрачати вхідні дзвінки та аналізувати, який з маркетингових каналів спрацював краще та привів клієнта.

Автор кейса

Георгій Курбанов

Георгій Курбанов

CEO SvitSoft

Сподобався кейс? Поділись

Посилання скопійовано