До списку всіх кейсів

SEO: Як медичній клініці проаналізувати посилальну масу конкурентів?

#Seo #Marketing
13.07.2023
166
SEO: Як медичній клініці проаналізувати посилальну масу  конкурентів?

Що таке посилальна маса? Словосполучення схоже на щось із солодощів, правда? Частково так і є. Адже, як і в житті, надмірне споживання солодкого призводить до поганих наслідків. Те саме відбувається і з посиланнями, які ми формуємо для сайтів.

Навіщо ми будуємо посилання на сайти?

Якісні вхідні посилання досі є основним фактором ранжування сайтів. Гарне посилання з високим рейтингом домену дозволить підняти сторінку вашого сайту та утримувати її, передаючи свою вагу сайту-отримувачу. На прикладі одного з наших медичних кейсів ми розберемо детальніше весь процес нарощування посилань на сайт.

Яке посилання вважається якісним?

Основною рушійною силою передачі ваги є корисна інформація посилання, тобто його текст, анкор посилання. Він складається з урахуванням запитів користувачів. Саме через нього і передається корисна вага сайту-отримувачу, що піднімає позицію сторінки саме за цим запитом.

Але не варто зловживати цим добром, адже санкції Google Пінгвіна ніхто не відміняв. І якщо ваш анкорний профіль не відповідає правилу 80/20 (де 80% повинні бути природні/безанкорні і 20% анкорні посилання) або 90/10 (90% природних/безанкорних і 10% анкорних), буде велика ймовірність, що зловживаючи – потрапите під фільтр, а в кращому випадку – позиції не зростатимуть.

А ось природна посилальна маса не ставить перед вами рамки, адже вона формується, як би, природним шляхом. Звідки і походить назва Іншими словами, це звичайні URL-адреси без анкорів, які проставляють в коментарях статей на сайтах, в самих статтях, форумах, соц. мережах та на інших сторінках нібито користувачі.

Такі посилання можуть бути розміщені без обмежень. Тут грає роль лише рейтинг домену донора. Чим вище рейтинг, тим більше ваги передаватиметься вашому сайту. Для формування такого добра для сайту ми використовуємо крауд-маркетинг.

Як збільшити посилальну масу сайту без помилок?

  • Регіональність. Донор саме вашого регіону просування буде набагато ефективнішим. Інша річ, якщо вибір йде між регіоном та тематичністю. Тут краще вибрати тематичність.
  • Тематичність. Це один із найважливіших факторів. Тематичний донор (той, який має схожу на вашу тематику) буде передавати якісну вагу, адже пошуковик розуміє, що таке посилання поставлене природним шляхом. Ми усвідомлюємо, що, наприклад, користувач з автомобільної тематики наврядчи посилатиметься на автомобільному ресурсі на будівельний.
  • Трафік. Тут все логічно – чим більше трафік, тим популярніший сайт-донор, а чим популярніший донор, тим вищий він у видачі. Відповідно, тут ми отримуємо і вагу, і додатковий трафік.
  • Вхідні посилання на сайт повинні перевищувати кількість вихідних. Якщо таке правило дотримується, то передаватиметься максимальна вага, і сайт не розпорошуватиме свій ресурс.
  • Санкції від Google чи віруси. Перевірити наявність санкцій на сайті дозволить вам популярний ресурс sitehacker.pro, а ось із вірусами допоможе SerpStat.
  • Багато спливаючих банерів, поп-апів, реклами та інших нав’язливих фішок на сайті.

Тепер поговоримо про стратегію нарощування посилальної маси

Якщо ваш сайт не новий, необхідно проаналізувати вже існуючу посилальну масу. Якщо новий – то проаналізувати домен. Це можна зробити за допомогою таких ресурсів як SerpStat, SemRush або Ahrefs.

А тепер до кейсів. Один з наших проектів – сайт клініки Проктології. Сфера медицини є однією з найбільш відстежуваних у Google. Після Medical Update сайти медичної тематики знаходяться під особливим контролем: контент, маса посилань, контакти.

Отже, перший крок, який ми зробили – проаналізували наш сайт, а точніше, домен. Перевірили історію побудови посилань та зафіксували її. Знайдені токсичні посилання усунули. Іншими словами – провели аудит посилальної маси.

Другий крок – проводимо аналіз зовнішньої маси посилань у конкурентів, попередньо визначивши їх для себе у видачі за запитами із зібраної семантики. Завжди перед формуванням стратегії маси посилань слід вивчити посилальний профіль конкурентів. Для цього ми використовуємо платний ресурс SemRush і SerpStat.

Що робити, якщо немає платного профілю SerpStat? За допомогою функціоналу Ahrefs Free Backlinks Checker ви також можете зробити безкоштовний аналіз маси посилань будь-якого конкурента.

Аналізуйте лише тих конкурентів, які перебувають у ТОП видачі. Саме від них ми можемо отримати якісний перевірений профіль і використовувати його для себе.

Де знайти посилання конкурентів?

Після аналізу та кластеризації хороших посилань конкурентів клініки ми займалися їх пошуком.

1. На біржі посилань: Collaborator.pro, PRNews та інші.

2.Писали донорам, якщо не знаходили їх на біржі. Робота Outreach.

Беремо ті посилання, які дозволили конкуренту підняти свої позиції. Не використовуйте такий самий запит, як у конкурента на тому ж донорі, інакше є можливість склеювання запитів. І ваш анкор буде в мінусі, тому що був оформлений пізніше за конкурента.

Отримуємо ресурси, які вже були перевірені конкурентом на ефективність, що дає можливість стартувати з хороших позицій після формування посилань на них.

Формувати посилальний профіль сайту ми почали з другого місяця співпраці. Адже, дуже важливо розуміти, що перш, ніж займатися лінкбілдингом, необхідно упорядкувати сайт: виправити технічні помилки і створити якісний контент з метатегами. Причому останній пункт дуже важливий для лінкбілдингу. Адже посилання, які ми будували, повинні “чіплятися” за контент сайту Проктології. Іншими словами – за ключові слова на сторінках, що просуваються.

Таким чином, працюючи в цьому напрямку, вже з третього місяця ми досягли зростання органічного трафіку на +167%.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що лінкбілдинг працює і працюватиме. Достатньо лише вміти ним ефективно керувати.

Автор кейса

Богдан Крупа

Богдан Крупа

РРС Team Leader

Сподобався кейс? Поділись

Посилання скопійовано