До списку всіх статей

ТОП-5 SEO-технік, які вже не працюють

#Seo
13.07.2023
195
ТОП-5 SEO-технік, які вже не працюють

Поговоримо про старі, часів динозаврів, техніки просування сайтів, які мало того, що не працюють, але й можуть завдати шкоди нашому веб ресурсу.

З кожним днем ​​алгоритми пошукових систем покращуються, щоб сайти ставали все більш зручними для звичайних користувачів. Саме тому багато SEO-методів, які могли б ефективно “обманювати” пошукові системи та виводити сайт в ТОП, зараз не працюють, але, на жаль, вони досі користуються величезною популярністю у майстрів своєї справи. Саме тому ми зібрали ТОП-5 технік, завдяки яким ви зможете перевірити професіоналізм вашого SEO-оптимізатора.

Виділення ключових слів, що просуваються в тексті жирним шрифтом

Для початку розберімось, як саме можна виділити ключові слова в тексті “жирним”:

  • HTML розмітка / – дана розмітка в минулому давала розуміти недосконалим алгоритмам пошукових систем, які саме ключові слова є “важливими”. Іншими словами, оптимізатор таким чином натякав пошуковим системам, за якими саме ключовими словами необхідно показувати сайт у видачі. Нині ж, будь-яке виділення тексту в такий спосіб є тривожним знаком “машинної” оптимізації.

Наведу приклад нашого кейсу, сайту із медичною тематикою. Тут ми можемо помітити токсичну оптимізацію за допомогою HTML розмітки, де символ “b” означає тег :

 

Під час первинного аудиту ми відразу звернули увагу на дані “методи просування”. І сформувавши ТЗ, ми швидко змогли позбутися такої оптимізації.

Але часто у клієнтів постає питання, а як все ж таки виділити текст, якщо зручність від цього тільки покращитися, а текст стане більш читабельним? Саме для таких наших кейсів ми використовуємо:

  • CSS стилі (font-weight:bold) – такі стилі необхідні тільки для зручності користувача і в цьому випадку ніяк не впливають на сприйняття тексту пошуковими системами, крім покращення поведінкових факторів.

Приклад того, як жирний шрифт може підвищувати читабельність тексту:

Зрештою, що ми маємо? Просте виділення тексту жирним кольором є або абсолютно негативною ознакою (HTML розмітка), або є частиною оптимізації контенту для зручності читання користувачем (CSS стилі).

Велика кількість спамних посилань

Як тільки пошукові системи почали враховувати зовнішню оптимізацію (кількість зворотних посилань) сайту, що просувається, почалося безліч маніпуляцій.

Досить часто до нас звертаються клієнти з питанням: “У нас така велика маса посилань, тексти написані, чому ж ми ніяк не можемо вийти в ТОП?”. Відповідь полягає у простому – необхідно стежити за якістю посилань.

Якщо на сайті велика кількість неякісних і спамних беклінків, як у прикладі, то це веде за собою тільки велику песимізацію запитів і санкції від пошукових систем:

Як ми бачимо, деякі фахівці, досі використовують ось такий метод оптимізації, де на форумі або в коментарі під статтею залишають безліч беклінків без тексту на свої сайти, що просуваються. 

У випадку, якщо у вас є велика кількість таких URL-адрес які посилаються на ваш сайт, необхідно в терміновому порядку звернутися до служби “Google disavow” і відмовитися від такої маси беклінків.

Як правильно нарощувати зовнішню оптимізацію сайту?

  • Закуповувати статейні посилання – статті на популярних і трастових інформаційних порталах, де ми зможемо описати товар, що просувається, або послугу.
  • Використовувати методи крауд-маркетингу – на деяких форумах досі присутні люди, які там спілкуються та обговорюють нагальні проблеми, то чому ж там не поспілкуватися з користувачами та не розповісти про наш товар чи послугу :).

Накрутка поведінкових факторів

Накрутка поведінкових факторів – це імітація того, що користувачі переглядають наші товари чи послуги, читають статті тощо.

Іншими словами, боти штучно проводять на сайті багато часу, щоб пошукові системи вважали, що наш сайт є популярним і його потрібно виводити в ТОП.

На жаль, цей метод вже не працює, але кейси з таким видом оптимізації до нас іноді потрапляють. Алгоритми пошукових систем навчилися аналізувати дії реальних людей, співвідношення кількості ключових слів у ТОП-і та кількості трафіку тощо, тому такі дії можуть завдати лише шкоди та санкції від пошукових систем:

Ми ж для наших клієнтів покращуємо поведінкові фактори завдяки покращенню юзабіліті, що дає не лише добрий профіт від пошукових систем, а й збільшує кількість лідів.

Переспам ключових слів у тегу 

Кожна сторінка сайту має тег у розмітці HTML. Раніше вона використовувалася для того, щоб SEO-оптимізатор показав пошуковій системі, за якими запитами йде оптимізація сайту. Зараз такі гіганти інтернету, як “Google” мають удосконалені алгоритми, саме тому він сам визначає, за якими ключовими словами показувати наш ресурс, а за якими ще ми не можемо скласти конкуренцію з іншими інтернет ресурсами.

На щастя, кейси, де зустрічається така техніка оптимізації вже зустрічається рідко, але наш первинний аудит входить як оцінка, так і аналіз тегу <(keywords)>. .

Сьогодні цей тег практично не використовується для оцінки ключових слів нашого сайту з боку пошукових систем, а переспам може спричиняти песимізацію запитів. Саме тому ми проводимо аналіз конкурентів у ніші, щоб визначити оптимальну кількість ключових слів у даному тегу.

Приховані елементи на сайті

Скільки існує SEO-оптимізація, стільки часу майстри своєї справи намагаються якимось чином обдурити пошукові системи. Методів приховування контенту є безліч, наприклад:

  • Вставляти текст у колір фону
  • Приховувати текст за допомогою стилів, наприклад: display: none, opacity: 0, position:absolute і т.д.

Таких кейсів із прихованим контентом на сайті є безліч, і іноді навіть сам власник веб-ресурсу не підозрює, що підрядник використовують таку техніку СЕО-оптимізації. Даний вид просування є “сірим” і найчастіше з’являється від не зовсім доброзичливих оптимізаторів, які можуть вставити в сайт посилання на інші свої ресурси.

Приховуючи контент від звичайних користувачів і показуючи його лише пошуковій системі, загрожує сильними санкціями з боку Google, тому перш ніж проводити якісь роботи над сайтом, ми аналізуємо весь контент на кожній сторінці, щоб виключити таку “сіру” сео техніку.

Висновок

Тепер, коли ми прояснили з основними застарілими SEO-техніками, ви знаєте, як перевірити свого SEO-оптимізитора щодо розуміння своєї справи. Ми ж у компанії “Svitsoft” використовуємо тільки білі методи просування, ґрунтуючись на рекомендаціях асесорів, щоб сайтом, що просувається, були задоволені не тільки пошукові системи, а й клієнт і відвідувачі, які будуть майбутніми покупцями.

Автор статті

В'ячеслав Кротевич

В'ячеслав Кротевич

SEO specialist

Сподобалася стаття? Поділись

Посилання скопійовано