Do listy wszystkich artykułów

Як оцінити, чи якісний текст написав для вас копірайтер

#Smm
22.01.2024
180
Як оцінити, чи якісний текст написав для вас копірайтер

Наталія Кирик — засновниця контент-студії WordFactory

Хочете замовити контент для сайту, який відповідає усім критеріям пошукових систем і добре працює з комерційного погляду? В такому разі вам потрібен професійний копірайтер. Але як перевірити якість його робіт? Ви можете бути чудовим бізнесменом, менеджером чи розробником, але не розбиратися в копірайтингу. І це нормально — в кожного спеціаліста є своя зона відповідальності.

Щоб полегшити вам задачу, розкажемо, за якими критеріями ми перевіряємо роботу копірайтерів у WordFactory. Це стосується як суто технічних показників, так і читабельності текстів.

1. Структура

Тексти професійного копірайтера можна впізнати з першого погляду. Вони мають чітку структуру — заголовок H1, підзаголовки H2, H3 H4, абзаци, списки та таблиці. Це полегшує сприйняття інформації. Кожен блок розкриває певну думку чи ідею. Тези підкріплюються статистикою, інфографікою чи посиланнями на джерела.

Який рівень відтоку вважається хорошим для SaaS-компаній

Структурованість текстів важлива не тільки для читабельності, а й для просування текстів у пошукових системах. Googleвважає її обов’язковою вимогою до UX— відсутність заголовків, підзаголовків та абзаців може суттєво зменшити ранг вебресурсу, що призведе до збитків.

2. Інфостиль

Щоб перевірити текст за цим критерієм, прочитайте перший абзац. Він має бути максимально лаконічним, інформативним і корисним. У ньому копірайтер описує проблему та розповідає, як саме ця стаття здатна її розв’язати. У вступній частині також може бути наведено цікавий факт або влучний вираз, мета якого — спіймати читача «на гачок».  

Як перевірити текст на публікацію в Інтернеті?

Якщо ж автор починає статтю про криптовалюти з ліричних відступів на кшталт «Ще за часів Римської Імперії…», читачу одразу стане нудно. Існує дуже велика ймовірність того, що він швидко піде з сайту, навіть не дочитавши до основної ідеї тексту й не ознайомившись із вашою комерційною пропозицією.

3. Живий стиль

Якісний текст має бути динамічним. Речення в ньому повинні мати різну довжину — від 2–3 до 10–15 слів. В ідеалі, копірайтеру варто писати так, як розмовляють люди — не завжди дотримуючись літературних норм, але чітко й зрозуміло передаючи інформацію користувачам.

Який стиль використовувати в написанні статей

Тексти, в яких всі речення мають приблизно однакову довжину, дуже схожі на параграфи зі шкільних підручників. Згадайте, як швидко розсіюється увага під час роботи з ними. Заплющуються очі, а думки переносяться кудись дуже далеко. З таким підходом бізнес точно не побудуєш.

4. Підтвердження оптимізації

SEO-тексти потрібні не тільки для інформування читачів, а й для просування сайтів у пошукових системах. Щоб вони посідали високі місця у видачі Google, до них необхідно додавати ключові фрази — популярні запити користувачів у вашій сфері діяльності.

Професійний копірайтер обов’язково продемонструє оптимізацію тексту. Він виділить ключові запити напівжирним шрифтом чи кольором. Завдяки цьому одного швидкого погляду на статтю вистачить, щоб зрозуміти, які саме фрази і з якою частотністю використовувались, які додаткові тематичні слова вжито.

Як писати SEO текст?

Звісно, наявність ключових запитів, їхню кількість і частотність можна перевірити за допомогою спеціалізованих сервісів. Але їхнє виділення в тексті значно полегшує перевірку — ви можете зробити висновок про якість статті за кілька хвилин, не витрачаючи дорогоцінний час.

5. Унікальність

Більшість людей чула, що тексти в інтернеті мають бути унікальними. Пошукові системи дуже негативно ставляться до плагіату — скопіювавши фрагмент чиєїсь статті, ви можете опинитися в бані, втративши трафік. Щоб цього не сталося, тексти слід перевіряти за допомогою спеціалізованих сервісів, наприклад Copywritely чи DupliChecker.

Перевірити на унікальність текст

Практика показує, що Googleн нормально сприймає сторінки, які мають 60–80% унікального контенту залежно від конкретної галузі, рівня конкуренції у цьому сегменті, обсягу контенту та інших параметрів. Але варто пам’ятати, що не весь текст на сайті може бути унікальним — меню, написи у хедері та футері, кнопки та інші функціональні елементи повторюються. Тому оптимальним показником для статті буде унікальність 90–100%.

6. Змістовність

Щоб посісти високе місце у пошуковій видачі, текст має бути змістовним та інформативним. Якщо копірайтер вирішить «налити водички» та розбавити її кількома ключами, цінність його статті наближатиметься до нуля. Вона навіть може високо ранжуватися в Google, але мати при цьому дуже низький рівень конверсії.

Тому одним із ключових критеріїв якості статті є її водність. Важливо розуміти, що кожен сервіс оцінює її по-своєму. Наприклад, Copywritely показує занадто часто повторювані слова і фрази.

Перевірити текст на змістовність

Інші сервіси розраховують відсоток водності тексту. Еталонне значення — не більше 40–60% залежно від тематики та типу контенту. Наприклад, комерційний текст може мати більше води, ніж інформаційний, і це не вплине на його результативність.

7. Читабельність

SEO та ключі — це дуже добре, але копірайтер має спиратися не тільки на технічні вимоги, а й на вподобання людей. Йому не слід зловживати оптимізацією текстів — запити мають вживатися максимально природно. Оцінити їхню частотність допоможе ще один кількісний критерій якості статей — спамність, або нудотність.

Це частка певних спільнокореневих слів у всьому тексті. Її оптимальне значення залежить від конкретної галузі, тематики та типу контенту і може коливатися від 0,5 до 5%. Щоб досягти найкращого результату, спеціалісти радять утримувати це значення в діапазоні від 2 до 3%.

Перевірити текст на читабельність

Високий показник спамності — це ризик не тільки для читабельності, а й для пошукової оптимізації. Google вважає подібні тексти переоптимізованими, неприродними й малоінформативними. Він примусово знижує їхній рейтинг, що негативно впливає на трафік сайтів.

Найкращий спосіб знайти хорошого копірайтера

Тут все просто. Якщо вам потрібна невелика кількість текстів, зареєструйтесь на біржі фрилансу та виберіть копірайтера з високим рейтингом. Можете також запитати в нього портфоліо чи рекомендації від інших клієнтів. Якщо ж ви орієнтуєтесь на тривалу співпрацю, краще звернутися до контент-студії. Ми у WordFactory не тільки гарантуємо високу якість текстів, а й підберемо досвідчених авторів, які найкраще розбираються у вашій тематиці. Крім того, ви зможете отримати офіційний рахунок і документи, що підтверджують оплату.

Autor artykułu

Наталія Кирик

Наталія Кирик

засновниця контент-студії WordFactory

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij to

Link skopiowany