Do listy wszystkich artykułów

ТОП-4 легких кроки аби зробити ваш сайт кращим з точки зору SEO

#Seo
29.04.2024
176
ТОП-4 легких кроки аби зробити ваш сайт кращим з точки зору SEO

ТОП-4 легких кроків аби зробити ваш сайт кращим з точки зору SEO

На жаль, для забезпечення успіху вашого вебсайту в світі Інтернету необхідно більше аніж просто чудовий дизайн та цікавий контент. Алгоритми пошукових систем іноді бувають доволі жорсткими, особливо з новими сайтами, саме тому ось ТОП-4 SEO порад як зробити ваш сайт кращим:

1. Подивіться на сайти конкурентів

Тут спрацьовує дуже проста логіка: якщо ви хочете бути в ТОП-і, необхідно бути як ТОП-ові вебсайти.
Тобто якщо ми хочемо продавати електронну техніку, ми не можемо це робити шляхом блогу або формою відправки повідомлень; також зовсім не бажано на одній сторінці розміщувати електронну техніку, яка зовсім відрізняється одна від одної (наприклад: пральна машина та телефон).
Як ми це дізналися? Ми просто подивились на конкурентів - звичайно, в будь-якому випадку конкуренти можуть помилятися, але в цілому це має нас спрямовувати в правильне річище. На початку ми обираємо ключові запити. Візьмемо до прикладу “лікування грипу в києві”: вводимо в поле пошуку, а далі переходимо на сторінки конкурентів. Приклад:
SEO аналіз конкурентів
Отже, що ми з цього можемо взяти?

1. Вид контенту: як ми бачимо на нашому прикладі, це текст із заголовками.

2. Про що написати: ми можемо взяти заголовки конкурентів за основу нашого майбутнього тексту.

3. Оцінити, що нас відрізняє наразі від конкурентів: Google доволі жорстко ставиться до сайтів, які мають кардинально інший вид показу контенту. Тому, якщо для сторінки лікування грипу ми покажемо каталог продуктів (препаратів), Google подумає що ця сторінка не підходить під цю тематику. Отже, кардинально іншу сторінку краще не робити, але якщо стандартні блоки вже є, то можна вигадувати щось новеньке.

2. Посилання на наш сайт

Будь-яке посилання з гарного джерела - це хороша ідея. Яким чином ми можемо це отримати?

  • Посилання на сайт у Facebook та Instagram. Можна зареєструвати компанію, а також зробити посилання з особистої сторінки.
  • Вписати у Linkedin досвід роботи у вашій компанії. Це не зовсім посилання, але всеодно зовнішній сигнал про наш сайт, приклад:
    SEO посилання з соціальних мереж
  • Зареєструвати сайт у відомих профілях, та час від часу виставляти контент, приклад: Reddit, Pinterest, Steam тощо.
  • Поспілкуватися з партнерами, чи можливо залінкити один одного в статтях. Наприклад: ви є власником сайту з продажу канцтоварів. Можливо, ви можете відправити деяку кількість канцтоварів до шкіл вашого міста? Таким чином сайти шкіл напишуть про вас статтю та поставлять посилання на ваш сайт.

Насправді ріст кількості посилань це не тільки механічна робота з пошуку майданчика, його оплати й так далі. Це насамперед креативна рекламна діяльність, тому будь-які творчі ідеї знайдуть своє втілення.

3. Контроль індексації

Іноді таке буває, що сайт ніяк не може зайти в індекс. Як це перевірити - можна знайти у нашій статті: https://svitsoft.com/blog-single/how-to-check-if-a-site-is-in-the-index 

Окрім того, що треба перевірити якість контенту, просто почекати й так далі - необхідно також перевірити, чи не показуємо ми для пошукової системи технічні сторінки, які зазвичай формуються через використання відомих CMS, такі як WordPress або Opencart. 

Це доволі важко зробити, але одним з найкращих способів є наступний:

  1. Необхідно сформувати Sitemap (будь-якими відомими плагінами: Yoast SEO, Rank Math SEO тощо). Такими програмами створюються сайтмапи, які поділяють всі сторінки на відповідні категорії: записи, товари, сторінки, продуктові категорії тощо
    Аналіз Sitemap.xml
  2. Заходимо в кожну папку й передивляємось чи немаєтам  технічних сторінок, або ж сторінок, які ми б не хотіли показувати пошуковим системам.
  3. Видаляємо вручну всі технічні сторінки.

4. Заповнювати мета теги не так вже і важко!

Почнемо з того, що мета теги виглядають наступним чином:
Шаблон для мета тегів (Title, Description)

Як ми можемо бачити, тут є Title (заголовок, фіолетовий) та Description (опис, під заголовком). Дуже часто ми зустрічаємось з тим, що мета теги взагалі не оптимізовані, або вони дубльовані, або сторінка про одне, а мета тег про інше. 

Шаблон для мета тегів (Title, Description)

В такому випадку, тільки як перший крок, ми можемо згенерувати шаблон мета тегів. В цілому, це може виглядати наступним чином:

Meta Title:

<перший заголовок> - <назва компанії>

Meta Description:

<перший заголовок>. <назва компанії> - опис ваших послуг, а також переваги.

Приклад на реальному сайті:

Title:
<перший заголовок> - Медичний центр

Description:

<перший заголовок>. Медичний центр - пропонує широкий спектр послуг для вашого здоров'я. Наші досвідчені лікарі та передове обладнання гарантують надійну та ефективну медичну допомогу. Запишіться на консультацію прямо зараз!


Ви можете створити шаблон в ChatGPT, але обов’язково зважайте на кількість символів. ()

Все це дуже допоможе вам покращити ранжування сайту, ось приклад росту:

Ріст трафіку в Search console

Передивившись сайт з цих 4 сторін, ви вже зможете покращити не тільки індексацію, а й отримати перших клієнтів. Як ми можемо побачити по скріншоту вище, новий сайт напочатку мав зовсім незначні показники трафіку, але після впровадження правок, всього через 2 тижні ми бачимо стрімке зростання. 

Autor artykułu

Vyacheslav Krotevich

Vyacheslav Krotevich

Specjalista SEO

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij to

Link skopiowany