Social Всі статті

Як найняти цілий штат маркетологів за бюджет однієї рекламної кампанії

Курбанов Георгий
Георгій Курбанов CEO
16.01.2020
75
0

З розвитком цифрових технологій співробітники відділів маркетингу і реклами змушені ставати фахівцями-багатозадачниками. Це раніше менеджеру з реклами будівельної компанії досить було знати, що таке банер і вміти домовитися про розміщення рекламної статті на сайті. Зараз же людині з таким же функціоналом потрібно розуміти, що з себе представляє SEO та SMM, таргетована контекстна реклама і нативная реклама на сайті. Професійний менеджер повинен не тільки це розуміти, а й бути фахівцем в кожній з цих областей.

«Це неможливо!» – скажете ви. І не сильно помилитеся. Одна людина дійсно не може знати всі секрети просування компанії або її об’єктів в інтернеті. Він може мати загальне поняття, спеціалізуватися на одному або декількох методах просування, може бути копірайтером або відмінно спілкуватися з пресою. Але вже точно один фахівець не може бути гуру інтернет-маркетингу і реклами в цілому.

У зв’язку із цим директора будівельних компаній все частіше задаються питанням: а що доцільніше – тримати в штаті одного власного менеджера з реклами, що володіє, можливо, якимись загальними, але не спеціалізованими знаннями в області інтернет-маркетингу або віддати маркетинговий і рекламний супровід діяльності компанії на аутсорсинг спеціалізованому агентству?

Адже в інтернет-маркетингу – головне не тільки встигати стежити за нюансами просування в інтернеті, але постійно розширювати свої знання і напрацьовувати досвід . Прийти з вулиці і почати управляти рекламним аккаунтом сьогодні вже не вийде.

Так, можливо, фахівці в інтернет-маркетингу не мають професійними знаннями області нерухомості або не так знайомі з внутрішньою кухнею компанії. Але, з іншого боку, у співробітників маркетингових і рекламних агентств є ряд незаперечних переваг. По-перше, робота в агентстві дає широченний кругозір – співробітники маркетингової компанії не обмежені роботою лише в одній галузі або на одному проекті. По-друге, у них є більше можливостей спілкуватися і ділитися досвідом з колегами. А це вже, по суті, сублімація досвіду, який вони експропріюють на своїх клієнтів.

По суті, наймаючи агентство, забудовник купує не одного співробітника, а цілий штат фахівців. На нього працює такий собі людина-оркестр. Чи може бути така людина на стороні будівельної компанії? Може. Він, безумовно, може краще розбиратися в якихось локальних питаннях, краще знатиме, що відбувається в житлових комплексах забудовника. Але якою є мотивація такого людини працювати на один єдиний проект? Яким би висококласним фахівцем він не був, і як би добре до нього не ставилися в компанії, через якийсь час він цим перегорить. Він не зможе жити тільки одним комплексом. Йому будуть потрібні нові проекти, нові етапи, новий розвиток.

Більш того, один або два фахівця, яких зазвичай наймає забудовник в маркетинговий відділ, не можуть знати всю кількість інструментів, яка сьогодні використовується в рекламі. У відділах маркетингу деяких компаній дуже часто можна бачити людей, хоча і володіють глибокими знаннями в галузі, але мають недостатній рівень професіоналізму або нездатних до аналітики і творчого мислення. Більшою мірою це притаманне так званим сімейним компаніям, в яких посаду керівника в області маркетингу займає не високопрофесійний фахівець, а «своя людина».

Але при цьому головний аргумент забудовника на користь такого співробітника ̶ ми йому довіряємо. Але чи знає ця людина так багато і чи може він зробити все те, що може зробити агентство? Наприклад, чи зніме він рекламний ролик для компанії або забезпечить просування сайту в пошукових системах, його оптимізацію, чи створить самостійно сап-центри для збору інформації та спілкування зі споживачами або проведе масштабне маркетингове дослідження тощо.

Виходячи з цього, в моєму розумінні, inhouse і outsource – це як два широченних кругозори, спрямованих на розуміння одного клієнта. Локально в якихось питаннях краще розбирається штатний менеджер з реклами, в інструментарії, як зробити продажу ефективними, його завжди обганяє агентство за кількістю ідей і широти поглядів.

Моє ідеальне уявлення співпраці штатних фахівців і агентства на аутсорсингу – це баланс відповідальності. Агентство запускає, штатний маркетолог перевіряє. Агентство генерує, пропонує, думає, компанія за це платить, якщо ідеї агентства їй підходять. Відповідно, сторони разом розділяють успіх або невдачі.

Але, підкреслю, не слід передавати маркетингові та рекламні послуги на аутсорсинг тільки тому, що компанія бажає заощадити на зарплаті штатного співробітника. У підсумку, забудовник ризикує отримати не тільки більш дешевого фахівця, а й посередні результати його роботи. Послуги хороших рекламних агентств насправді обходяться недешево (15% від суми бюджету на рекламу). Але вони дійсно замінюють трьох-чотирьох фахівців, яких потрібно найняти в штат, щоб виконати всі необхідні роботи в сфері реклами і маркетингу.

Також не слід передавати на аутсорсинг будь-якої вид діяльності за принципом «як з очей, так і з думки». Все, що компанія віддає на аутсорсинг, повинні контролювати її ж фахівці. Інакше через поверхневого знання про галузь і відсутності елементарного контролю наймані фахівці можуть наробити таких помилок, які замовнику доведеться виправляти місяці і навіть роки. Крім того, вони із задоволенням допоможуть «освоїти» бюджет, пропонуючи весь комплекс послуг, навіть якщо він компанії не потрібен.

Тому, ще раз повторюся, у забудовника в штаті повинен бути хоча б один фахівець в області маркетингу та реклами, який буде коригувати діяльність аутсорсингової компанії, оцінювати компетентність найманих фахівців, перевіряти відповідність їх дій маркетингової стратегії організації. Віддати все агентству і забути – так не можна.

Тому, я прихильник якогось симбіозу, коли компанія-замовник контролює і спільно генерує орган. Тобто, в ідеалі забудовнику потрібно знайти партнера, з ким він піде далі, і який буде разом з ним заробляти. Зростає компанія, зростає агентство. Падає вона, падає і підрядник.

Я за те, щоб агентство і замовник зближувалися. Не просто на рівні доброго ставлення, а на рівні «ми разом з вами будуємо». Тоді обидві сторони повинні разом працювати і говорити про одні й ті ж цінності, жити моментами дзвінків від клієнтів, аналізувати, як вони працюють, як збільшити кількість звернень. Бути постійно в тонусі.

Георгій Курбанов

СЕО

Summary
Как нанять целый штат маркетологов за бюджет одной рекламной компании
Article Name
Как нанять целый штат маркетологов за бюджет одной рекламной компании
Author
Publisher Name
Svitsoft
Publisher Logo
Social
Чому варто заглядати в Google Analytics?
Social
Кейс². Перевірка кейса на практиці
Вам буде цікаво
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку

Це поле має бути заповнене!
Це поле має бути заповнене!
Це поле має бути заповнене!
Це поле має бути заповнене!