Всі статті

Що таке відстеження джерела дзвінка і навіщо це потрібно

Таня Будівська
Таня Будівська Контент-маркетолог AdSaver
31.01.2020
4577
0

Що таке відстеження джерела дзвінка

Відстеження джерела дзвінка — це визначення рекламного оголошення, ресурсу в інтернеті або іншого рекламного носія, де користувач побачив інформацію про компанію та зателефонував.

Як відстежувати джерела вхідних дзвінків

Відстежити джерело вхідного дзвінка можна двома способами: статичним і динамічним.

Статичне відстеження — це привласнення одного номера телефону одному рекламному джерелу або оголошенню. Коли клієнт дзвонить в компанію, відомо, де саме він побачив оголошення.

Динамічний вид відстеження дзвінків — це присвоєння унікального номера телефону кожному користувачеві протягом однієї сесії на сайті. Після здійснення дзвінка користувачем стає відомо:

 • за яким оголошенням в інтернеті перейшов користувач на сайт;
 • за яким ключовим запитом користувач знайшов оголошення компанії;
 • які сторінки сайту переглянув протягом сесії;
 • скільки разів користувач відвідував сайт до того, як зателефонувати, або це перший візит.

А ще можна за старим звичаєм питати клієнтів, звідки вони дізналися про компанії або давати на заповнення анкети. Метод хороший для підтримки розмови, але не для серйозної аналітики, користувачі часто і самі не пам’ятають, де побачили рекламу. Відповідь “в інтернеті” навряд чи допоможе з аналізом десяти рекламних кампаній.

Система для відстеження джерела дзвінка називається колтрекінгом (call tracking). За допомогою скрипту, встановленого на сайт, збирається інформація про переходи користувача за рекламними джерелами і його поведінкові характеристики. Дані передаються в Google Analytics і зберігаються в особистому кабінеті сервісу колтрекінга.

Як працює сервіс колтрекінгу

При підключенні колтрекінгу компанії виділяється певна кількість телефонних номерів, які розподіляються між рекламними джерелами та оголошеннями. Пул номерів визначається, виходячи з-поміж числа рекламних носіїв, ресурсів, оголошень і середньої кількості користувачів, які одноразово перебувають на сайті. Наприклад, різні номери розміщуються на білборді, в поштовій розсилці, на флаєрі або в рекламі на радіо, а також на сайті компанії та прив’язані до сесій користувачів. Залежно від того, які рекламні носії залучені, методи відстеження телефонних дзвінків можуть комбінуватися або ж використовуватися тільки один.

За допомогою скрипту, встановленого на сайт через Google Tag Manager, система збирає інформацію по всіх зверненнях, які надійшли на виділені телефонні номери, а саме:

 • телефонний номер абонента;
 • джерело рекламного оголошення в інтернеті або на офлайновому носії (білборд, листівка, відеоролик на ТБ, тощо);
 • ключовий запит, за яким користувач знайшов оголошення в Google Ads;
 • сторінки сайту, які користувач відвідав протягом сесії;
 • історія відвідувань сайту, якщо це не перший візит користувача.

Навіщо відстежувати дзвінки з сайту і рекламних оголошень

Яка різниця, звідки прийшов клієнт, якщо продаж було здійснено, а більша частина дзвінків в компанію, як правило, виявляються цільовими?

А тепер змоделюємо типову ситуацію для компанії з щомісячним рекламним бюджетом від 20 000 гривень і вище, що працює у сфері виготовлення меблів для дітей. Ось як все працює без колтрекінгу.

Левова частка бюджету йде на розміщення оголошень у Google Ads та КМС, ще частина йде на роботу з блогерами та тематичними ЗМІ, і ще на покупку рекламної площі на білбордах біля великого нового ЖК. Дзвінки надходять систематично, замовлення йдуть, і незважаючи на коливання в попиті, дохід компанії стабільний і гроші на рекламу є. Співвідношення розподілу бюджету по рекламних майданчиках незмінно, як і самі майданчики, на яких компанія розміщується другий рік. Але є один нюанс.

Навіть найдосвідченіший маркетолог не зможе відповісти на такі запитання:

 • скільки дзвінків надходить з кожного рекламного каналу;
 • яка вартість залучення одного нового клієнта з різних рекламних джерел;
 • який середній чек клієнта по кожному рекламному каналу;
 • яке рекламне джерело приносить більшу кількість цільових дзвінків;
 • які оголошення в Google або креативи в КМС найбільш вдалі.

Швидше за все аналіз відбувається таким чином:

 • є статистика кліків по рекламних оголошеннях в гугл — переходи на сайт;
 • є статистика по досягнутих цілях на сайті (онлайн-покупка або дзвінок);
 • є загальне число угод, укладених за місяць, середній чек для всіх покупців і середня вартість залучення нового клієнта — загальний бюджет ділимо на суму дзвінків, онлайн-замовлень і закритих угод.

Припустимо, що середній чек за місяць склав 3400 грн, загальна кількість лідів (дзвінки, заявки, продажі) – 50, а вартість залучення одного клієнта – 400 грн.

Уже через місяць після підключення колтрекінгу можна аналізувати ефективність рекламних каналів дуже детально:

 • скільки дзвінків прийшло з кожного рекламного джерела;
 • які групи оголошень в гугл були найбільш ефективними;
 • який відсоток склали цільові дзвінки;
 • яка вартість ліда;
 • яка вартість нового клієнта.

І тут виявляється, що з білборда надходить до 30 дзвінків на місяць, а з реклами від блогерів 2-3 дзвінки. Один з банерів в КМС згенерував 1000 кліків і тільки 10 дзвінків, але всі цільові і з найвищим чеком. І тут починається найцікавіше.

Як аналізувати рекламні оголошення через телефонний дзвінок

Що таке відстеження джерела дзвінка — розібралися. Тепер питання в тому, щоб правильно проаналізувати зібрану інформацію.

Як аналізувати рекламні оголошення за допомогою інструментарію колтрекінгу:

 • кожному рекламному джерелу присвоюється унікальний телефонний номер;
 • на сайті розміщується скрипт, який підміняє телефонні номери та показує один номер кожному користувачеві;
 • в системі колтрекінгу AdSaver фіксується, до якого рекламного джерела прив’язанний телефонний номер і які номери виділені для показу на сайті;
 • при надходженні дзвінка за виділеним номером система фіксує рекламне джерело;

при опрацюванні дзвінка менеджер позначає звернення тегом “цільове” або “нецільове”, дана інформація передається в систему аналітики (щоб інформація передавалася коректно, потрібно налаштувати відповідні цілі в Google Analytics);

 • при формуванні звітів в особистому кабінеті AdSaver отримуємо статистику за місяць – скільки цільових дзвінків надійшло з кожного рекламного каналу;
 • при закритті угоди вказуємо суму чека.

Тепер за допомогою отриманих даних можна абсолютно точно визначити:

 • вартість ліда по кожному рекламному каналу;
 • вартість нового клієнта;
 • середній чек.

Чому не можна відстежити дзвінок за допомогою системи аналітики

кими б точними онлайн-метриками не користувався маркетолог, сказати з високою точністю, після якої дії користувач здійснив дзвінок, неможливо. Перейшов за оголошенням, натиснув на кнопку “Зателефонувати” або “Показати номер телефону”, відкрив сторінку “Контакти” – яка з дій точно призвела до покупки? За допомогою системи аналітики не можна визначити і якість вхідного дзвінка, зробити це можна тільки при спілкуванні з потенційним клієнтом і ніяк інакше.

Якщо покупка не відбувалася через кошик та оплату на сайті, визначити, які дії користувача їй передували, без колтрекінгу неможливо.

Колтрекінг – це відстеження джерела дзвінка з високою точністю і зв’язок поведінки користувача в мережі і його дій після того, як він набрав номер телефону і пішов з сайту компанії.

Коллтрекінг – це можливість скласти повну картину шляху користувача: від першого контакту з рекламним оголошенням до телефонної розмови або презентації при особистій зустрічі.

Таня Будівська

Контент-менеджер AdSaver

Summary
Що таке відстеження джерела дзвінка і навіщо це потрібно
Article Name
Що таке відстеження джерела дзвінка і навіщо це потрібно
Author
Publisher Name
Svitsoft
Publisher Logo
Комментарі
0 записів

Висловіть свою думку